młodzieżowego domu kultury nr 1
AktualnościKultura

Trwa remont Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu

Prace wokół budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu idą pełną parą. Przeprowadzają gruntowną rewitalizację w placówce kulturalnej.

To nie jest zwykły remont. Historia budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu sięga pierwszych lat XX wieku. Trwa remont właśnie tego obiektu i idą pełną parą. Jest to gruntowna rewitalizacja.

Odnowa placówki kulturalnej w Bytomiu

Budynek placówki kulturalnej przechodzi modernizacje zarówno wewnątrz i jak i zewnętrzny remont. W ramach prac remontowych wykonano rozbiórkę sufitów, posadzek, glazury, tynków i wewnętrzne prace demontażowe instalacji. Rozpoczął się również montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Trwa montaż całkiem nowych ścianek, naprawa tynków i renowacja okien oraz drzwi. Nad wszystkimi pracami czuwa Wojewódzki Konserwator Zabytków. Historia tej kamienic sięga 1906 roku. Od samego początku jej istnienia obiekt spełniał szereg różnych funkcji.

– Początkowo był siedzibą budowniczego obiektu Feliksa Beniamina. W latach 30. budynek został wynajęty przez bytomska lożę masońską. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej obiekt przekształcono w bibliotekę, a następnie w czasie wojny, w gmachu utworzono kasyno oficerskie. po 1945 roku budynek stał się siedzibą przedsiębiorstwa aptek – a następnie Młodzieżowym Domem Kultury – mówiła reporterce Radia Piekary Małgorzata Węgiel-Wnuk z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Piaskową elewację wyczyszczą, a tynk od strony dworu planują naprawić. Cegły pokryte glazurą zyskają nowe życie. Dodatkowo budynek przystosowany będzie dla osób z niepełnosprawnościami. Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu powróci tam w lato 2021 roku.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.