spis powszechny i szczepienie
Koronawirus

Spis powszechny i szczepienie w jednym? To jest możliwe!

Już w trzy kolejne soboty będziemy mogli załatwić dwie sprawy naraz. Spis powszechny i szczepienie? Czemu nie! Takie rzeczy będą działy się w Bytomiu. Gdzie?

Mieszkańcy Suchej Góry, Stolarzowic i Górnik będą mieli okazję zaszczepić się przeciw COVID-19 i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w mobilnych punktach. Staną one w trzy kolejne soboty lipca, czyli 17, 24 i 31 lipca. Spis powszechny i szczepienie w jednym? To wszystko będzie możliwe.

Spis powszechny i szczepienie w jednym? Można i tak

Taką szansę będą mieli bytomianie, którzy mieszkają w Suchej Górze, Stolarzowicach i Górnikach. Miasto przy wsparciu jednostek OSP oraz Przychodni Lekarskiej „Szombierki” – zorganizuje tymczasowe mobilne punkty, w których będzie można jednocześnie się spisać i zaszczepić. Dodatkowo bytomianie będą mieli szansę zapoznać się z podstawowymi założeniami strategii rozwoju Bytomia na lata 2022-2030 oraz wziąć udział w badaniu ankietowym jej dotyczącym.

Gdzie będzie można zrobić te dwie rzeczy na raz?

Mobilne punkty szczepień i spisu powszechnego będą otwarte w Suchej Górze, Górnikach i Stolarzowicach. Dokładnie w tych dzielnicach, gdzie działają jednostki OSP. Każdy bytomianin, który zdecyduje się przyjść, będzie mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Co ważne – nie trzeba wcześniej się rejestrować. Wystarczy, że dana osoba, będzie miała ze sobą dowód tożsamości.

W jakich godzinach będą działały tymczasowe punkty?

Mobilne punkty będą działały w godzinach od 10:00 do 16:00.

  • 17 lipca w OSP Sucha Góra przy ulicy 9 Maja 21A
  • 24 lipca w SP nr 43 przy ulicy Suchogórskiej
  • 31 lipca w OSP Górniki przy ulicy Żołnierskiej 41

spis powszechny i szczepienie

Źródło informacji: Fakty Bytom
Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.