Aktualności

„Rowerem bezpieczniej do celu” w Bytomiu

Akcja „Rowerem bezpieczniej do celu” na drogach w Bytomiu

Aktualna aura nie zachęca do korzystania z dwóch kółek, ale dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu i rekreację oraz rozrywkę. Zaś dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy lub po zakupy. W ubiegły piątek, bytomska drogówka prowadziła akcję „Rowerem bezpieczniej do celu”.

Rowerem bezpieczniej do celu

Co miała na celu prowadzona akcja „Rowerem bezpieczniej do celu” w Bytomiu?

Bytomska policja oprócz codziennych kontroli, prowadzi różnorakie działania. W ostatni piątek policjanci z drogówki, w wybranych miejscach w Bytomiu – prowadzili wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwracali na to, czy zachowanie rowerzystów jest zgodne z przepisami ruchu drogowego. Jak wiemy, rowerzysta to też uczestnik ruchu drogowego.

Sprawdzali między innymi czy uczestnicy poruszają się poprawnie na odcinkach dróg, bez wyznaczonych tras rowerowych. W ramach tych działań reagowali na wykroczenie popełniane przez rowerzystów. Między innymi w zakresie kierowania rowerem po alkoholu, jazdy po chodniku lub przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze policji zwracali także uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców pojazdów mechanicznych wobec rowerzystów. Na przykład, w zakresie nieustąpienia pierwszeństwa pojazdu.

Podsumowanie akcji z 8 stycznia

Łącznie policja ujawniła 21 wykroczeń, za które nałożyli 7 mandatów karnych. Jedna sprawa zakończyła się skierowaniem wniosku do sądu. Natomiast w pozostałych 13 przypadkach mundurowi sprawców wykroczeń pouczyli.

Źródło informacji: bytom.slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.