obostrzenia przedłużone
AktualnościKoronawirus

Dzieci z klas 1-3 wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia przedłużone

Po feriach dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej. Pozostałe obostrzenia zostały przedłużone.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia i szefa resortu edukacji. Na niej właśnie poinformowali o powrocie najmłodszych uczniów szkół podstawowych do nauki stacjonarnej po feriach. Dowiedzieliśmy się również, że pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 31 stycznia.

Uczniowie klas 1-3 po długim czasie wracają do nauki stacjonarnej

Przerwa trwała od 9 listopada. 18 stycznia dzieci ponownie zawitają w progach szkół. Starsi uczniowie pozostają przy nauce zdalnej. Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek ogłaszając tę decyzję, wyraźnie podkreślił, że najmłodszym uczniom, ich nauczycielom i rodzicom zdalne nauczanie przychodzi najtrudniej.

– Nauczanie w klasach jeden – trzy przyniesie więcej efektów jeśli będzie się odbywać w trybie stacjonarnym. Odbyliśmy szereg konsultacji, w tym z Radą do Spraw Bezpieczeństwa w szkołach. W jej skład wchodzą dyrektorzy, kuratorzy oświaty ale także eksperci, epidemiolodzy, wirusolodzy – powiedział wczoraj na konferencji minister edukacji – Decyzja bardzo ważna, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie zdalne w tych najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, dla nauczycieli, ale i dla rodziców – dodał.

Aktualnie trwa testowanie nauczycieli

Warunkiem bezpiecznego powrotu dzieci do szkół, jest przetestowanie nauczycieli. Badania przesiewowe pedagogów i pracowników szkół rozpoczęły się wczoraj. Potrwają one do piątku. Do testów na koronawirusa zgłosiło się 165 tysięcy osób.

Pozostałe obostrzenia przedłużone do 31 stycznia:

zgromadzenia publicznedo 5 osób – obowiązek zakrywania ust i nosa, dystans społeczny, odległość między zgromadzeniem 100 metrów
imprezy i spotkania organizowane w domachdo 5 osób
restauracjena wynos i w dowozie
sklepy i galeriew galeriach tylko wybrane sklepy – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych
hoteledla medyków oraz hotele pracownicze
stokizamknięte
infrastruktura sportowatylko sport profesjonalny
kwarantanna graniczna10 dni po powrocie do Polski – transportem zbiorowym

Źródło informacji: radiopiekary.pl | Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.