pracownicy sanepidu w Bytomiu
AktualnościKoronawirus

Pracownicy sanepidu w Bytomiu, zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19

Dzisiaj nadeszła pora by pracownicy sanepidu w Bytomiu zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.

W miejskiej jednostce szpitalnej – Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu – niemalże od tygodnia trwają szczepienia grupy „0” przeciwko COVID-19. Dzięki pierwszej partii szczepionek na koronawirusa zaszczepiło się już około 180 osób. Dzisiaj zaszczepili się pracownicy sanepidu w Bytomiu.

Pracownicy sanepidu w Bytomiu znajdują się w grupie „0”

Szczepienie grupy „0” nie dotyczą tylko personelu medycznego, ale i także pracowników administracji szpitala czy innych około medycznych jednostek. To właśnie dziś zaszczepili się pracownicy sanepidu z Bytomia. Pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę była Jolanta Wąsowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu.

– Nie ukrywam, że część moich pracowników przechorowała już Covid-19. Mimo to, jest duże zainteresowanie szczepieniami przede wszystkim dlatego, aby nie doszło do reinfekcji. Przechorowanie tej choroby nie wyklucza ponownego zakażenia. Dlatego to szczepienie ma nam pomóc w nabraniu odporności  żebyśmy bezpiecznie i spokojnie mogli wykonywać nasze obowiązki. Szczepienia są bardzo potrzebne! One będą miały zdecydowany wpływ na poziom zachorowalności naszego społeczeństwa. Im więcej osób się zaszczepi, tym mniej osób zachoruje – podkreślała w rozmowie z reporterką Radia Piekary – Jolanta Wąsowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu.

Na początku zostanie zaszczepionych 18 pracowników sanepidu w Bytomiu. Następna liczba osób zainteresowana szczepionkami na koronawirusa, już się zapełnia.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.