Fot. KM PSP Bytom
AktualnościWiadomości

Pożar przy ulicy Pasteura. W akcji 11 strażackich zastępów

Strażacy gasili pożar, który wybuchł w budynku przy ulicy Pasteura. W akcji brało udział kilkanaście zastępów.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb 28 lutego o godzinie 23:33. Wynikało z niego, że pożar pojawił się trzykondygnacyjnym, opuszczonym budynku przy ulicy Pasteura.

Pożar przy Pasteura. Jak przebiegała akcja strażaków?

Kiedy służby przybyły na miejsce, okazało się, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia pustostanu znajdujące się na pierwszym i drugim piętrze budynku oraz poddasze. Wejście do budynku było otwarte. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca i podaniu dwóch prądów wody na palące się pomieszczenia oraz jednego prądu wody na palące się poddasze. W trakcie prowadzonych działań wykonano dwa otwory w dachu budynku w celu oddymienia pomieszczeń. Gmach został przeszukany, ale nie znaleziono osób poszkodowanych. Płomienie ugaszono, a budynek przewietrzono, aby potem jeszcze raz go przeszukać. Kiedy już potwierdzono, że nikt nie ucierpiał, koniecznością było przeprowadzenie prac rozbiórkowych spalonych i uszkodzonych elementów, które wyniesiono z budynku i przelano wodą. Wnętrza nieruchomości sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej, upewniając się, że nie ma już zagrożenia pożarowego.
Do tej akcji wezwano 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia, Chorzowa i Świętochłowic oraz 3 zastępy OSP (OSP Górniki, OSP Stolarzowice, OSP Sucha Góra). Na miejscu obecna była też Policja.
Źródło i zdjęcie: KM PSP Bytom
Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.