AktualnościLifestyleWiadomości

Będą sprzątać bytomskie lasy. Można dołączyć do akcji

Bytomskie lasy – jedni lubią spędzać w nich wolny czas, a inni – śmiecą. Osoby, którym leży na sercu czystość miejsc zielonych, mogą wziąć udział w akcji, która odbędzie się w sobotę. 

Nadleśnictwo Brynek wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów organizują w najbliższą sobotę, 4 marca o 10.00 akcje sprzątania lasów Dąbrowy Miejskiej i Miechowic.

Sprzątanie lasu – możesz dołączyć do akcji

To już kolejna akcja, w której miasto zorganizuje kontenery na odpady porzucone w bytomskich lasach. W ramach sobotniej inicjatywy, uczestnicy będą sprzątać tereny  położone wzdłuż leśnych ścieżek. Organizatorzy zapewniają worki na odpady, a zebrane śmieci będzie trzeba gromadzić w miejscach, które wskażą leśniczy. Każdorazowo ilość zebranych odpadów podczas takich akcji społecznych wciąż potwierdza, że są one potrzebne, tak samo jak kampanie edukacyjne i apele o poszanowanie zielonych enklaw. Działania będą podejmowane w dwóch miejscach:

  • Bytom Dąbrowa Miejska – zbiórka o 10.00 na parkingu leśnym obok restauracji Pod Dębami
  • Bytom Miechowice – zbiórka o 10.00 na parkingu leśnym przy ul. Stolarzowickiej

Akcja odbędzie się niezależnie od pogody. Chętni mogą jeszcze dziś potwierdzić udział w akcji – będzie to możliwe pod numerem telefonu 32 285-74-63, ale jedynie do godziny 12.00, zatem warto się pośpieszyć. Poniżej plakaty z kluczowymi danymi:

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.