Koronawirus

Polski rząd będzie zachęcał do szczepienia się na COVID-19

Nasz polski rząd ma zamiar zachęcać rodaków do zaszczepienia się na koronawirusa. Jakie z tego będą bonusy lub benefity?

Władze rząd zachęcają Polaków do szczepień na koronawirusa – szybszymi wizytami u lekarza, częściowym zwolnieniem z kwarantanny i być może – zgodą na zdjęcie maseczki.

Osoba zaszczepiona będzie mogła liczyć na szybszą obsługę w przychodniach służby zdrowia. Przed wizytą w jednostce szpitalnej nie będzie musiała taka osoba, przechodzić dodatkowych badań pod kątem ewentualnego zakażenia koronawirusem.

Jak mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej, pracując nad dokumentem dotyczącym szczepień na COVID-19 to przyświecały im 3 ważne słowa: wiedza, bezpieczeństwo i dobrowolność. To fundamentalne założenia, które pozwolą rządowi skutecznie przeprowadzić proces szczepień.

Następnym zachęceniem rodaków ma być częściowe zwolnieniem z kwarantanny. Częściowe zwolnienie z kwarantanny ma polegać na tym, że jeśli osoba z którą mieszkamy – rodzic, małżonek, czy dziecko, zachoruje na koronawirusa, to osoby mieszkające z nią osoby zaszczepione, nie będą musiały poddawać się kwarantannie.

Władze rządu mają lekkie wątpliwości, czy pozwolić osobom zaszczepionym na zdjęcie maseczek.

Tak jak już nie raz wspominaliśmy w naszych artykułach dotyczących szczepień, w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia, pracownicy i pensjonariusze DPS, osoby starsze powyżej 60. roku życia oraz policja i służby mundurowe.

Następne grupy, które zostaną zaszczepione to pracownicy niemedyczni, między innymi: nauczyciele, pracownicy tzw. sektora krytycznego i transportu publicznego oraz osoby poniżej 60. roku życia, które mają choroby współistniejące.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.