polowanie na sarnę
Kultura

„Polowanie na sarnę” w Teatrze Rozbark w Bytomiu

Już w weekend odbędzie się spektakl „Polowanie na sarnę” w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Spektakl będzie realizowany przez dyplomowaną studentkę V roku.

Spektakl „Polowanie na sarnę” odbędzie się w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Wydarzenie to spektakl dyplomowy studentki V roku Małgorzaty Kowalczyk, zrealizowany we współpracy Akademii Sztuk Teatralnych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Teatru Rozbark w reżyserii Anny Piotrowskiej.

„Polowanie na sarnę” – Teatr Rozbark

Monodram jest portretem, w którym wielu z nas może rozpoznać siebie. Bohaterka kompulsywnie stara się o wszystko, by następnie znaleźć się w stanie, w którym w ogóle nie warto się starać. Towarzyszy jej presja i nieracjonalne napięcie generujące chęć ucieczki. Ciągłe polowanie. Wypchana frustracjami poddaje się i zgłasza gotowość, by stać się celem. Ciągle stawiane sobie wymagania prześcigają własne potrzeby, misterne kreacje przedrzeźniają bezbarwną tożsamość, a niezwykła zaradność przykrywa zwierzęcą samotność. Wobec samo-obwinienia następuje samo-nie-wybaczenie.

Co jest konsekwencją braku?
Nie wybrakowanie.

Ten spektakl może się stać platformą do rozmów o emocjach i poczuciu własnej wartości. Jak szybko i nieświadomie szukamy w sobie winy, zapominając, że nie wszystko od nas zależy.

scenariusz, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Małgorzata Kowalczyk
światło: Paweł Murlik
design: Anna Piotrowska
realizacja: Dastin Greczyło, Jakub Ritter, Krzysztof Soszka
czas: 55 minut
współpraca: Teatr Rozbark, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
premiera: 6 listopada 2020, Teatr Rozbark

Spektakl odbędzie się 6 marca 2021 roku o godzinie 19:00 w Teatrze Rozbark.

Źródło informacji, zdjęcia: e-teatr.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.