ataki mrozu
Aktualności

Nadciągają ataki mrozu do Polski. Bądźmy gotowi

Bądźmy gotowi na ataki mrozu, które wkrótce przybędą do naszego kraju. Może zagościć typowo zimowa aura, z bardzo niskimi temperaturami powietrza.

Nadciągają ataki mrozu do Polski, bądźmy gotowi na taką możliwość. Bytomska policja apeluje, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Oprócz numer alarmowego 112, funkcjonariusze zachęcają do korzystania z całodobowej i bezpłatnej linii 987.

Komenda w Bytomiu, przygotowała parę wskazówek jak poradzić sobie aby zminimalizować negatywne ataki mrozu:

  1. Ubieraj się ciepło, w kilka warstw odzieży tak, by łatwo było zdjąć sweter, gdy się spocisz w trakcie np. wysiłku. Załóż ciepłą bieliznę, nieprzewiewną kurtkę z kapturem, czapkę, szalik, rękawiczki. Załóż nieprzemakalne buty.
  2. Gdy wiesz, że kilka najbliższych godzin spędzisz na powietrzu weź ze sobą termos z gorącą herbatą.
  3. Zabezpiecz skórę twarzy i rąk przed mrozem
  4. Powiedz komuś (rodzinie, lub obsłudze w schronisku, pensjonacie, hotelu) dokąd idziesz. Oszacuj czas jaki ciebie nie będzie i poinformuj o tym kogoś, kto ewentualnie zgłosi twoje zaginięcie. Zimą chodzi się znacznie wolniej! W dodatku łatwiej zabłądzić: przysypane śniegiem ścieżki. I – co ważne – nie zapomnij odmeldować się po powrocie, że wróciłeś, by uniknąć niepotrzebnych alarmów.
  5. Nie wybieraj się na zimowe wycieczki samemu. W grupie jest bezpieczniej.
  6. Idąc na dłuższy spacer lub wycieczkę zabierz ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło bezpłatną infolinię dla osób bezdomnych. 987 – pod tym właśnie numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem całe województwo śląskie.

Źródło informacji: bytom.slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.