na spacer w bytomiu
AktualnościLifestyle

9 miejsc na spacer w Bytomiu na ferie zimowe

Chcemy pokazać wam 9 miejsc na spacer w Bytomiu, które można odwiedzić podczas ferii zimowych.

W tym roku ferie zimowe są inne niż zwykle. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Jednak to nie oznacza, że pozostaje nam tylko i wyłącznie siedzenie w domach przed komputerem lub telewizorem. W naszym mieście można się wybrać na długi i ciekawy spacer. Przedstawiamy top 9 miejsc na spacer w Bytomiu.

9 miejsc na spacer w Bytomiu na ferie zimowe

  1. Sport-Dolina Bytom: wyciągi narciarskie nie działają, ale z najmłodszymi zawsze można się wybrać na sanki i choć przez chwilę poczuć się normalnie.
  2. Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Żabie Doły”: jest położony na granicy Bytomia i Chorzowa zachwyca zarówno latem, jak i zimą. Można tu naprawdę odpocząć od zgiełku miasta i oderwać się od rzeczywistości.
  3. Park Miejski im. Franciszka Kachla: jeśli nie mam ochoty ruszać się z centrum Bytomia, zawsze można odwiedzić ten park. Alejek jest dość dużo i kroków możemy „nabić” sporo.
  4. Pałac Tiele-Wincklerów Miechowice: teren wokół tego obiektu przeszedł metamorfozę. Spacer po nowych alejkach jest jak najbardziej wskazany.
  5. Park w Miechowicach: w tej umownej dzielnicy Bytomia, znajduje się całkiem odnowiony park. Prezentuje się wspaniale.
  6. Wzgórze św. Małgorzaty: położone jest na uboczu, omijane przez turystów i mieszkańców. A wzgórze przecież kryje w sobie ciekawą i bogatą historię. Zawsze to też jest jakaś opcja.
  7. Park Mickiewicza: w tym miejscu również odpoczniemy od zgiełku miasta, a tego nam wszystkim w tych czasach trzeba.
  8. Rezerwat Segiet: rezerwat jest położony na granicy Bytomia i Tarnowskich Gór. Zachwyca swoją okazałości i także można odpocząć od centrum miasta.
  9. Park Grota: stworzony na terenie dawnej kopalni galmanu „Nadziei Marii” ma wiele do zaoferowania. Malowniczy i urozmaicony dzięki znajdującym się tam dwóm stawom pozwala na wypoczywanie w cieniu drzew, ale nie tylko. Spacerując alejkami, można odwiedzić restaurację lub unikalną kapliczkę.

Źródło informacji: bytom.naszemiasto.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.