remont głównego deptaku w bytomiu
Aktualności

Modernizacja głównego deptaku w Bytomiu. Od jutra rusza przebudowa gazociągu

Modernizacja bytomskiej ulicy już wkrótce. Teraz czekają nas utrudnienia na głównym deptaku w Bytomiu, związane z przebudową gazociągu niskiego ciśnienia.

Od jutra ruszają prace związane z przebudową gazociągu niskiego ciśnienia na głównym deptaku w Bytomiu, ale to nie tylko takie mamy dla Was informację. Już wkrótce odbędzie się rewitalizacja całej ulicy Dworcowej w Bytomiu. Do kiedy potrwają prace z przebudową gazociągu? Od kiedy rusza rewitalizacja bytomskiej ulicy?

Prace związane z przebudową gazociągu na bytomskiej ulicy od jutra

Już od jutra 15 marca ruszają prace związane z przebudową gazociągu niskiego ciśnienia na ulicy Dworcowej w Bytomiu. Pierwsze prace w Bytomiu zaczną się od strony placu Michała Wolskiego, czyli Dworca PKP. Później będą zmierzały w kierunku placu Kościuszki. W tym miejscu prace powinny się zakończyć zgodnie z harmonogramem – około 15 maja 2021 roku.

Firma, która realizuje prace podzieliła przebudowę całego gazociągu na 13 odcinków, które po kolei będą wymieniane. Wykop na trasie gazociągu będzie zasypywany po zakończeniu każdego etapu, tak aby zapewnić komunikację pieszą i samochodową – informuje bytomski magistrat.

Ze względu na stosowaną technologię oraz logistykę prowadzonych prac, roboty związane z przebudową gazociągu muszą zostać zrealizowane przed rozpoczęciem prac drogowych.

Wymiana gazociągu w ulicy Dworcowej w Bytomiu na odcinku ponad 700 metrów zrealizowana będzie przed innymi robotami także dlatego, aby zapewnić możliwość poruszania się pieszym po ulicy Dworcowej. Równoległe prowadzenie prac ziemnych przez kilku wykonawców mogłoby doprowadzić do nadmiernych utrudnień dla mieszkańców – przekonuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Nawierzchnia po zakończeniu prac, wykonawca odtworzy do pierwotnej wersji. O każdym z etapów robót budowlanych wykonawca ma informować mieszkańców budynków przed wejściem na dany odcinek prac ziemnych.

Rewitalizacja głównego deptaku w Bytomiu

Dworcowa w Bytomiu, czyli główny deptak w naszym mieście, który łączy Dworzec PKP z Centrum Handlowym Agora będzie jak nowy. W ramach projektu, przebudowy doczeka się calutka ulica, a w 11 kamienicach wyremontowane będą między innymi:

  • dachy,
  • elewacje,
  • klatki schodowe.

Poinformował o tym Urząd Miejski w Bytomiu.

Przebudowy doczeka się także kanalizacja deszczowa, instalacje elektryczne i teletechniczne. Aktualnie w Urzędzie Marszałkowskim trwa weryfikacja wniosku złożonego z ramienia naszego miasta przez lidera projektu – spółkę ZBM-TBS.

W kwietniu MZDiM w Bytomiu uruchomi przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy prace remontowych. I to właśnie z nim będzie podpisana będzie umowa po przyznaniu dofinansowania. Zanim jednak rozpoczną się prace modernizacyjne, do prac związanych z przebudową gazociągu przystąpi Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Źródło informacji: wiadomosci.wp.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.