kiermasz w bytomiu
Aktualności

Kiermasz Wiosenno-Wielkanocny w Bytomiu

Już jutro odbędzie się kiermasz zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Bytomiu – Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

15 marca będziemy mogli udać się na Kiermasz Wiosenno-Wielkanocny w Bytomiu. Kiermasz znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich 17. Działać będzie od godziny 9:00 do 14:00. A na nim możemy kupić sporo ozdób i pięknych upominków.

Kiermasz Wiosenno-Wielkanocny w Bytomiu

Już od kilku tygodni przygotowywane były rzeczy, które wykonane były własnoręcznie przez uczestników WTZ. Między innymi to ceramiczne zajączki, witrażowe jajka, drewniane palmy, wiosenne wianki i wiele, wiele innych. Wszystkie prace mają charakter indywidualny, odzwierciedlają możliwości uczestników. Te przedmioty są pełne pasji, radości, energii i kolorów. Pierwszy kiermasz odbył się w ubiegły piątek, ale organizatorzy także zapraszają w poniedziałek, czyli już jutro. Pieniądze, która uda się zgromadzić podczas tego wydarzenia, będą w pełni przeznaczone na integrację społeczną uczestników.

Kilometry Dobra

Podczas kiermaszu będzie również prowadzona zbiórka funduszy w ramach III bytomskiej kampanii „Kilometry Dobra”. Odbywa się ona ponownie pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. W 2021 roku celem zbiórki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu jest całkowity remont i dostosowanie nowej siedziby WTZ do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zbiórkę możemy wesprzeć w internecie pod linkiem www.kilometrydobra.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.