malarski skarbiec
Kultura

Malarski skarbiec, czyli galeria w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Malarski skarbiec tylko w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Podczas zwiedzania odkryjemy kolekcje malarstwa polskiego.

Oprowadzanie po Galerii Malarstwa Polskiego odbędzie się w malarskim skarbcu Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Dotyczy ona kolekcji malarstwa polskiego XIX i początku XX wieku. Wydarzenie jest organizowane z cyklu „Cenniejsze niż złoto… O kolekcjach sztuki Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”.

Malarski skarbiec MG w Bytomiu

Czy kiedykolwiek zastanawiało Was kwestia tego, w jaki sposób powstaje muzealna kolekcja, taka związana z malarstwem? Zazwyczaj skupiamy się na oglądaniu samego dzieła lub wspominaniu dokonań danego malarza. Rzadko zastanawiamy się nad losami samego obrazu, zanim trafiły do galerii sztuki. Muzeum Górnośląskie w Bytom pragnie przybliżyć Nam historię skarbca, jakim bezsprzecznie pozostaje Galeria Malarstwa Polskiego bytomskiego muzeum. Na oprowadzaniu będziemy mogli dowiedzieć się o całym arsenale ciekawostek i anegdot dotyczących dzieł prezentowanych właśnie w tym miejscu. To wszystko jest w ramach pierwszej cyklu – „Cenniejsze niż złoto… O kolekcjach sztuki Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”.

Data, godzina: 7 marca 2021, godzina 13:00
Lokalizacja: Galeria Malarstwa Polskiego, plac Jana III Sobieskiego 2
przewodnik: Helena Kisielewska
liczba uczestników ograniczona: 15 miejsc

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas oprowadzania kuratorskiego po wystawie, ze względu na ograniczenia pandemiczne, nie jest możliwe zwiedzanie ekspozycji indywidualnie.

Źródło informacji, zdjęcie: MG Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.