teleporadami
Koronawirus

Czy to koniec z teleporadami?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wczoraj podpisał rozporządzenie, które ogranicza zakres świadczonych przez lekarzy teleporad. Nasuwa się pytanie: czy to koniec z teleporadami?

Jak wiemy 4 marca minął rok, w którym pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Od tego czasu w przychodniach panuje przyjmowanie pacjenta za pomocą teleporady. Zaznaczmy, że nie we wszystkich placówkach jest tylko porada. Niektóre placówki POZ normalnie przyjmują pacjentów, zachowując przy tym reżim sanitarny. Chodzą pogłoski o tym, że ma być koniec z teleporadami? Szef resortu zdrowia potwierdza te wiadomości.

Czy to koniec z teleporadami?

– Jutro podpiszę rozporządzenie, które było przygotowywane w ostatnich dwóch tygodniach, które będzie ograniczało zakres świadczonych teleporad, dając oczywiście pacjentowi cały czas możliwość skorzystanie z tej teleporady – zapowiadał w czwartek Adam Niedzielski na antenie Polsat News.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że teleporada jest bardzo funkcjonalna i wygodna, na przykład w razie konieczności wydania tylko recepty.

– Ale to już jest czas, żeby przywracać normalne, standardowe leczenie, aczkolwiek uważam, że teleporada też powinna mieć stałe miejsce w arsenale środków, ale powinna być jedną z metod kontaktu lekarza, ale nie dominującą – podkreślił szef resortu zdrowia.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.