harmonogram szczepień
Koronawirus

Harmonogram szczepień do końca marca. Jak to wygląda?

Poznaliśmy pełny harmonogram szczepień do końca marca. Od dziś na szczepienia może się zapisywać kolejna grupa seniorów.

Znamy cały harmonogram szczepień do końca tego miesiące. Już dziś kolejna grupa seniorów może zapisać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Od 6 rano trwają zapisy dla seniorów w wieku 69 lat. Jak będzie to wyglądało w przypadku innych grupach?

Harmonogram szczepień do końca miesiąca marzec

Dziś ruszyły zapisy dla kolejny grupy seniorów, którzy ukończyli bowiem 69 lat. Jak przekazał szef kancelarii premiera – Michał Dworczyk, zgłoszenia są przyjmowane od godziny 6:00.

– Wszystkie osoby z rocznika 1952 jutro od godziny 6 rano mogą zapisywać się na konkretne terminy szczepień. Wszystkie te osoby będą szczepione szczepionką Astra Zeneca w ponad 6 tys. punktów na terenie całego kraju – mówił wczoraj Michał Dworczyk.

Oczywiście to nie jedyni seniorzy, którzy będą szczepieni w najbliższym czasie. Kolejne grupy w programie szczepień zaplanowane są do końca tego miesiąca. W dalszej kolejności mają ruszyć zapisy dla seniorów 67 – 68 lat, a później dla 65 – 66 lat. A w ostatnim tygodniu marca zapisy będą dla 70 latków oraz osób starszych.

– Czyli jakby na nowo otwieramy kalendarz. Robimy to właśnie z tego względu żeby już mieć maksymalną pewność jakie mamy terminy i wielkości dostaw – dodał.

Łącznie w Polsce wykonano już szczepień prawie 4,1 mln.

Źródło informacji. radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.