zmiana czasu z zimowego
Lifestyle

Dziś zmiana czasu z zimowego na letni

To właśnie dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Pośpimy dłużej czy krócej? Oto jest pytanie.

W nocy z 27 na 28 marca będziemy przestawiać wszystkie wskazówki naszych zegarków z czasu zimowego na czas letni. Pośpimy dłużej, czy też krócej? Oto jest podstawowe pytanie. Niestety mamy niedobrą wiadomość dla osób, które uwielbiają spać długo. Jak długo już zmieniamy czas? Sprawdźmy to.

Dlaczego zmieniamy czas z zimowego na letni i na odwrót?

Zmianę czasu wprowadzono 105 lat temu. Dokładnie 30 kwietnia 1916 roku. Pierwszym krajem, które wprowadziło u siebie zmiany czasu były Niemcy. To właśnie dzięki nim zmiany czasu zyskały na ogromnej popularności w innych państwach. I właśnie od tego momentu jest to praktykowane.

Zmiana czasu z zimowego na letni

Dziś w nocy z 27 na 28 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki w naszych domach przestawimy lub przestawią się automatycznie z godziny 2:00 na 3:00. Dziś w nocy śpimy o godzinę krócej. Miłośników spania, będą z tego faktu niezadowoleni, ale jaki mam na to wpływ? 😊.

Wciąż trwają zacięte dyskusje na temat zniesienia zmiany czasu

W ostatnich latach, w całej Unii Europejskiej dyskutowano o zniesieniu zmiany czasu. Europosłowie chcieli, aby zmiana czasu w marcu tego roku – była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Na razie ta propozycja zmian utknęła w miejscu. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w najbliższych latach będziemy zmieniać czas dwa razy do roku.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.