hali lodowiska w bytomiu
Aktualności

Dziennik budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu

Co słychać na placu budowy nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu?

Rozpoczęło się prace związane z przygotowaniem trybun do montażu krzesełek, roboty glazurnicze w łazienkach, malowanie ścian w obiekcie, a także montaż obróbek blacharskich oraz prace elewacyjne na budynku administracyjnym. To najważniejsze prace remontowe, jakie trwają na budowie nowej hali lodowiska w Bytomiu.

Dziennik budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu

Wykonawca, który podjął się działań budowy nowej hali lodowiska – Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów rozpoczął w styczniu kolejne prace. Roboty wykończeniowe ruszyły między innymi:

  • w łazienkach (montaż płyt kartonowo-gipsowych i ceramiki),
  • montaż docelowego oświetlenia w hali lodowiska,
  • w budynku administracyjnym związane z elewacją ścian zewnętrznych.

Ku końcowi zmierzają prace związane z układem drogowym. Wykonawcy pozostały tylko roboty przy wjazdach na teren obiektu, zaś na przełomie stycznia i lutego rozpoczną się prace związane z montażem band wokół tafli lodowiska.

Jedna z najważniejszych sportowych inwestycji realizowanych w ostatnich latach w Bytomiu

Budowa nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego w naszym mieście to jedna z najważniejszych sportowych projektów inwestycyjnych realizowanych w naszym mieście. Na tej inwestycji skorzystają wszyscy mieszkańcy miasta. Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 40 mln złotych. Z czego aż 15 mln zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało miasto Bytom. W 2021 roku nastąpi otwarcie lodowiska.

Jak będzie wyglądała nowa hala lodowiska?

Główna konstrukcja nośna hali lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Budynek administracyjny będzie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość. Ponadto w hali lodowiska powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Wymogi bezpieczeństwa w nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego

Hala lodowiska będzie spełniała również wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie jak bezpieczeństwa w hali, zaplanowano lokale dla policji i straży pożarnej. Będzie to w sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów. Będą nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.