parkomatów w Bytomiu
Aktualności

Będzie więcej parkomatów w Bytomiu

W Bytomiu będzie więcej parkomatów. Urzędnicy planują poszerzyć strefę płatnego parkowania o kolejne ulice w centrum miasta.

Będzie więcej parkomatów w Bytomiu. Tak zdecydowali bytomscy radni. Parkomaty pojawią się na kolejnych ulicach w centrum miasta. Urzędnicy z naszego miasta podkreślają, że ta decyzja jest efektem rozmów z mieszkańcami i badań przeprowadzonych przez MZDiM.

– Z tych badań wyniknęło, że w godzinach szczytu, kierowcy praktycznie nie są w stanie znaleźć wolnego miejsca w strefie płatnego parkowania. Kierowcy krążą po Śródmieściu i zostawiają swoje pojazdy w miejscach do tego nieprzeznaczonych, objętych np. zakazem zatrzymywania się i postoju – mówiła Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Gdzie będzie więcej parkomatów w Bytomiu?

Za niedługo kierowcy za postój będą musieli zapłacić między innymi na ulicy:

  • Batorego,
  • Kolejowej,
  • placu Michała Wolskiego.

Wszystko jest po to, by wymusić rotację pojazdów i ułatwić bytomianom znalezienie miejsca. Czy według kierowców płatny postój rozwiąże problem?

„Trudno powiedzieć no ale, jeżeli będą parkingi dodatkowo zrobione, jakieś miejsca przystosowane do tego, to na pewno będzie łatwiej.”

„Raczej jestem za. Niech będą płatne, ale żeby było więcej.”

„To na pewno ułatwi, może znalezienie miejsc parkingowych mieszkańcom centrum.”

„Ja u siebie pod domem też mam często bardzo problem. Jeżeli to cokolwiek zmieni, to jak najbardziej.”

„Nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo będziemy płacić.”

Dla Radia eM wypowiadali się mieszkańcy naszego miasta. Stawki za parkowanie w Bytomiu pozostają nadal bez zmian. Za pierwszą godzinę postoju kierowcy zapłacą 1,50 zł za godzinę.

Źródło informacji: radioem.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.