szczepień na koronawirusa
AktualnościKoronawirus

Jest kalendarz szczepień na koronawirusa. Jutro ruszają zapisy

Wczoraj Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów ogłosił kalendarz szczepień na koronawirusa.

Zaczynają się szczepienia masowe. Już w najbliższy piątek otwarta zostanie rejestracja dla osób powyżej 80. roku życia. Uruchomiony będzie formularz chęci szczepienia dla wszystkich powyżej 18. roku życia. Kalendarz szczepień na koronawirusa.

Kalendarz szczepień na koronawirusa

22 stycznia rusza rejestracja dla osób powyżej 70 lat, a 25 stycznia rozpocznie się ich szczepienie. Zgodnie z kolejnością rejestracji. Grupa seniorów w Polsce liczy łącznie 4,6 mln osób, z czego 2,87 mln stanowią osoby poniżej 80. roku życia. W tym tygodniu nasz kraj wejdzie w kluczowy etap szczepień.

Jutro Ministerstwo Zdrowia uruchomi rejestrację na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia. Osoby te będą mogły zarejestrować się na konkretny termin szczepienia i wybranym przez siebie punkcie. W tym samym dniu zostanie uruchomiony formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia, który będzie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?

Na samym początku trzeba wejść na stronę www.gov.pl/szczepimysie. Tam trzeba kliknąć w zgłoszenie i wypełnić formularz. Po tym osoba dostanie na maila e-skierowanie, dzięki któremu będzie mogła się umówić na konkretną datę szczepienia.

Rejestracja będzie możliwa poprzez 3 sposoby: infolinię 989, internet oraz w punkcie szczepień.

Następnym krokiem procedury, po zarejestrowaniu się to wybór miejsca i terminu szczepienia. UWAGA. Możemy wybrać dowolny punkt i dowolny termin.

Dzień przed ustalonym terminem szczepienia, osoba zarejestrowana otrzyma powiadomienie SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS również przyjdzie, przed drugi terminem szczepienia.

Dla wszystkich osób powyżej 70. roku życia nie jest ważne, kiedy się zarejestrują. Szczepienia dla nich ruszają od 25 stycznia.

Źródło informacji: onet.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.