becekowy repertuar
Kultura

Becekowy repertuar na zbliżający się weekend. Co grają?

Nie masz planów na zbliżający się weekend? Zobacz co znajdziesz dla siebie w becekowym repertuarze! Co ciekawego gra Bytomskie Centrum Kultury?

Jeśli nie wiecie co robić w weekend, wybierzcie się do Beceku na seans. Bowiem nasze bytomskie kino gra hybrydowo – część stacjonarnie, część online, więc nie musisz nawet wychodzić z domu by zobaczyć seans. Becekowy repertuar na zbliżający się weekend, co przygotowało się dla nas kino?

Becekowy repertuar na weekend: 12 marca – 14 marca

12 marca – 14 marca 2021, godzina 17:00

Zabij to i wyjedź z miasta (2019)

rodzaj filmu: animacja
kraj produkcji: Polska
reżyseria: Mariusz Wilczyński
obsada: Krystyna Janda, Marek Kondrat
czas trwania: 88 minut
dystrybutor: Gutek Film – Kinoplex

Jeden z najodważniejszych projektów w historii polskiej animacji – realizowany przez 14 lat film, pełnometrażowa produkcja twórcy autorskich filmów animowanych Mariusza Wilczyńskiego, była jednym z najciekawszych tytułów prezentowanych na ostatnim Berlinale i została wyróżniona na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy.

KUP BILET.
12 marca 2021, godzina 18:00

Spektakl „Klimakterium.. i już”

Obsada w spektaklu występuje zamiennie:

PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka
KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda
ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym.

KUP BILET.
12 marca – 14 marca 2021, godzina 18:30

Słudzy (2020)

rodzaj filmu: dramat
kraj produkcji:
Irlandia | Słowacja | Rumunia
reżyseria: Ivan Ostrochovský
obsada: Samuel Skyva, Vlad Ivano
czas trwania: 80 minut
dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Wschodnioeuropejski film noir, który rzuca światło na mroczne epizody czechosłowackiej historii, by wydobyć z cienia współczesne problemy. Tytułowi Słudzy to zarówno partyjni aparatczycy, jak i wychowankowie praskiego seminarium oraz ich opiekunowie. Ci, którzy służą państwu, pozostają w konflikcie z tymi, którzy służą Bogu. Osadzony w realiach zimnej wojny, czarny kryminał Ostrochovský’ego skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdają sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

KUP BILET.
12 marca – 14 marca 2021, godzina 19:00

Oto my (2020)

rodzaj filmu: dramat
kraj produkcji:
Włochy | Izrael
reżyseria: Nir Bergman
obsada: Shai Avivi, Noam Imber
czas trwania: 94 minut
dystrybutor: Best Film – Kinoplex

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Aharon  wychowuje chorego syna, Uriego. Żyją we dwóch, w codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata na zewnątrz. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Aharon uważa, że jego syn nie jest na to gotowy, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… w drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

KUP BILET.
12 marca – 14 marca 2021

Projekt Życie ludzi (ONLINE)

artystki/artyści: Piotr Bujak, Maciej Cholewa, Hubert Czerepok, Dorota Hadrian, Krzysztof Jung, Kijewski/ Kocur (Marek Kijewski, Małgorzata Malinowska), Małgorzata Mirga-Tas, Franciszek Orłowski, Tomasz Przybyłek, Michał Smandek, Łukasz Surowiec, Małgorzata Szandała, Łukasz Trzciński, Jaśmina Wójcik, Julita Wójcik, Jasiek Zoll (Mr. Fly Guy), Karolina Żyniewicz
kuratorki: Agata Cukierska, Katarzyna Kalina
koordynacja: Agata Gomolińska-Senczenko
identyfikacja wizualna: Marcin Wysocki
program edukacyjny: Dominika Malska

Projekt „Życie ludzi” stanowi opowieść o człowieku i jego kulturze z perspektywy  badacza ludzkiej cywilizacji, niczym z programów przyrodniczych czy publikacji naukowych.

partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Fundacja Imago Mundi, Muzeum Górnośląskie, Wajda School
patronat medialny: ArtPapier, Bytomski.pl, Ultramaryna, Notes na 6 tygodni

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KUP BILET.
13 marca 2021, godzina 18:00

15 Zeta dla Kabareta – Filmy Pisane Na Żywo oraz Marcin Zbigniew Wojciech

„Filmy Pisane na Żywo”  – Jak wszyscy wiemy, do stworzenia naprawdę dobrego filmu potrzebny jest zespół kreatywnych scenarzystów, zdolnych do napisania wielowymiarowych postaci, które zaangażowani aktorzy tchną w życie. Oni udowodniają, że nie potrzeba nic więcej. Sami są scenarzystami chwili, odkrywając historię, która opowiada chemii na scenie. Na scenie grają kino gatunkowe. Nie potrzebują kamery, wystarczą wpatrzone oczy publiki. Każdy występ to premiera i ostatni pokaz. Na naszej scenie zaprezentują Komedię Romantyczną, bo w dzisiejszych czasach każdy potrzebuję chwili uśmiechu.

Marcin Zbigniew Wojciech to rybnicki artysta, który ma na swoim koncie kilkanaście nagród na ogólnopolskich festiwalach. Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 14 lat na scenie. Ma na swoim koncie ponad 1000 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, kabareciarz, stand-up’er. Występuje w grupie STAND-UP Night z Tomkiem Jachimkiem, Robertem Korólczykiem oraz Ewą Błachnio. Najnowszy program ,,My Polacy” jest o Polakach, którzy za granicą czują się jakby nie mieli granic. Jest to program pełen ekspresji, brawurowych parodii i siarczystych puent, który musisz zobaczyć na żywo!

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Online na kanale YouTube Bytomskiego Centrum Kultury oraz na żywo stacjonarnie w siedzibie kina.

KUP BILET.

I jak Wam się podobają propozycje? Cały becekowy repertuar na marzec znajdziecie na stronie www.becek.pl.

Źródło informacji: becek.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.