mniej pijanych kierowców w bytomiu
Aktualności

Mniej pijanych kierowców w Bytomiu. Wszystko dzięki interwencji świadków

Dzięki interwencji świadków w Bytomiu będzie mniej pijanych kierowców. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za pojazd po alkoholu.

W Bytomiu zatrzymano dwóch pijanych mężczyzn, którzy chcieli wsiąść za kierownicę samochodu. Dzięki interwencji świadków mężczyzn złapano. Będzie mniej pijanych kierowców w naszym mieście. Co wiemy więcej na ten temat?

Mniej pijanych kierowców w Bytomiu

To właśnie w poniedziałek doszło do tego zdarzenia. Przed godziną 18:00 8 marca, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Alei Jana Pawła II w Bytomiu nietrzeźwy kierowca samochodu marki renaulta stracił panowanie nad pojazdem. Przy czym zjechał na chodnik i w wyniku czego uszkodził zawieszenie swojego samochodu. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zdarzenie, oczywiście przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy pojazdu marki renaulta. Jak się okazało kierowca miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu i był nim 38-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów mechanicznych.

Interwencja świadków, którzy pomogli w zatrzymaniu pijanych kierowców

Już godzinę później, do jednostki policji w Bytomiu wpłynęła następna informacja, tym razem o kierowcy samochodu marki seat, który mógł być pijany. Zaalarmowani bytomscy policjanci od razu udali się we wskazaną lokalizację przez światka. Informacja i w tym przypadku się potwierdziła. Bytomski patrol drogówki na obrzeżach miasta zatrzymał wskazany przez świadka pojazd. Badanie alkomatem wykazało, że 48-letni bytomianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy już za niedługo usłyszą zarzuty, a grozi im do 2 lat więzienia.

Wdzięczność policji w Bytomiu

Bytomska policja przy okazji dziękuje świadkom i oczywiście gratuluje obywatelskiej postawy, która powinna stanowić wzór dla wszystkich obywateli. Postępowanie w sytuacji, kiedy potencjalnie pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.

Źródło informacji: wiadomosci.wp.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.