becek
Kultura

Becek powraca online! Nowy repertuar

Becek, w którym mieści się kino wraca z nowym repertuarem. Tym razem będziemy mogli zobaczyć wszystko w sieci. Przedstawiamy nowy repertuar i propozycje kinowe na luty.

Nowy repertuar w bytomskim kinie. Becek w ramach BCKino przygotował propozycje kinowe online na luty, marzec i kwiecień. To dla miłośników X muzy, którzy nie zdążyli obejrzeć seansów w kinie lub w natłoku propozycji filmowych nie wiedzą po jaki dobry tytuł sięgnąć online. Bytomskie kino poleca ich propozycje filmowe.

Jak to wygląda w BCKino?

Raz w tygodniu, a dokładnie w czwartki będziecie mogli zobaczyć filmy, które bardzo mocno poleca Becek. Jak to wygląda w takim razie? Kupujemy bilet online i dostajemy od kina na maila kod dostępu do filmu, który będziemy mogli zobaczyć określonego dnia, o określonej godzinie. W następnych miesiącach Becek będzie na bieżąco wysłał repertuary.

Wobec tego, co zobaczymy w Beceku w lutym?

4 lutego 2021 (czwartek)

„EMA”

Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść –tańczy. Dramat, reż. Pablo Larrain, Chile 2019, 102 minuty (SNH).

Nagroda: MFF w Wenecji 2019 – UNIMED Award.

11 lutego 2021 (czwartek)

„BÓL I BLASK”

Arcydzieło Pedro Almodóvara z wybitną rolą Antonio Banderasa. Film to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. W roli głównej wystąpił Antonio Banderas, który za stworzoną w tym obrazie kreację został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor. Dramat, reż.Pedro Almodóvar, 113 minut (Gutek).

Nagrody i festiwale: Oscary 2020 – 2 nominacje: najlepszy Film Międzynarodowy, najlepszy Aktor Pierwszoplanowy (Antonio Banderas);Złote Globy 2020 – 2 nominacje: najlepszy Film Nieanglojęzyczny, najlepszy Aktor w filmie dramatycznym (Antonio Banderas); MFF Cannes 2019 – najlepszy Aktor (Antonio Banderas), najlepszy Soundtrack;  Europejskie Nagrody Filmowe 2019 – najlepszy Aktor (Antonio Banderas), najlepsza Scenografia; BAFTA 2020 – najlepszy Film Nieanglojęzyczny (nominacja); Nagrody Goya 2020 – 7 nagród, w tym dla Najlepszego Filmu, Reżysera, za Najlepszy Scenariusz Oryginalny, oraz dla aktorów: Antonio Banderasa i Juliety Serrano.

18 lutego 2021 (czwartek)

„OFICER I SZPIEG”

W swoim najnowszym filmie Roman Polański opowiada o kulisach jednej z najgłośniejszych afer w historii, tzw. sprawy Dreyfusa. Francuski oficer Alfred Dreyfus został skazany na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłany na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu oficera odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, ryzykując życiem, Picquart postanawia za wszelką cenę ujawnić prawdę. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, który od filmu „Pianista” na stałe współpracujący z Polańskim.

Nominacje i festiwale: Cezary 2020 – najlepszy Reżyser, najlepszy Scenariusz Adaptowany, najlepsze Kostiumy; MFF Wenecja 2019 – Wielka Nagroda Jury; Nagroda FIPRESCI;  Europejskie Nagrody Filmowe 2019 – 4 nominacje: najlepszy Film, najlepszy Reżyser, najlepszy Scenariusz, najlepszy Aktor (Jean Dujardin); Camerimage 2019 – Film Otwarcia, Konkurs Główny; Polskie Nagrody Filmowe ORŁY 2020; Najlepszy Film Europejski (nominacja).

25 lutego 2021 (czwartek)

„ROSYJSKA PIĄTKA”

Pod koniec lat 80. drużyna hokejowa Detroit Red Wings była pośmiewiskiem całej ligi. Bogaty magnat pizzy kupił upadający klub, wyznaczył nieortodoksyjnego dyrektora generalnego, by zbudować drużynę, która sięgnie po mistrzostwo. Ten zdecydował się poszukać nowych graczy u śmiertelnego wroga USA z czasów Zimnej Wojny. „Rosyjska Piątka” to prawdziwa historia imigrantów, którzy stali się amerykańskimi bohaterami. Dokumentalny, reż. Joshua Riehl, 112 minut (Mayfly).

Zasady oglądania filmów w sieci na BCKino:
  1. Kup bilet do BCKina ONLINE https://bilety.becek.pl/
  2. Po kupieniu biletu do BCKina ONLINE na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
  3. Na ten sam adres mailowy, w dniu seansu zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
  4. Link oraz hasło do filmu zostaną aktywowane 5 minut przed seansem.
  5. Link z filmem będzie aktywny w dany dzień od 18.00 do 24.00.

Więcej informacji znajdziecie na www.becek.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: becek.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.