Bez kategorii

Apel policji na dzień Wszystkich Świętych. Nie czekajmy do 1 listopada

Poprzednie lata pokazały, że to właśnie w te święto jest najtłoczniej w okolicach cmentarzy. Dlatego policja apeluje, aby wizyty rozłożyć w czasie. Ma to związek z ciągle rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa.

Apel ten jest kierowany przede wszystkim do seniorów, osób nie pracujących i mających na co dzień mniej obowiązków zawodowych i rodzinnych.

1 listopada to okres, w który w sposób szczególny są zaangażowani policjanci z drogówki. W tym dniu wspierają ich także mundurowi z pionów kryminalnych oraz inne służby, które dbają o nasze bezpieczeństwo i liczni wolontariusze. W tym roku będzie podobnie. Pamiętajmy, że teraz jest inaczej, ponieważ mamy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Na cmentarzu powinniśmy zakrywać usta i nos oraz zachować dystans społeczny. Policja zachęca aby rozłożyć na inne dni wizyty na cmentarzach.

PAMIĘTAJ:

• nie czekaj do 1 listopada – hołd naszym bliskim zmarłym można godnie oddać przed, jak i po tym dniu,
• nie kalkuluj, na pewno część drogi pokonasz pieszo, więc planując wrócić po zmroku, zabierz ze sobą element odblaskowy;
• nie ryzykuj utraty swojego zdrowia i życia, ale również nie narażaj innych. Będąc na drodze zachowaj ostrożność oraz stosuj się do przepisów związanych ze stanem pandemii;
• nie pozwól na to, aby w kolejnych latach wskutek brawury, czy braku rozwagi w okresie dnia Wszystkich Świętych rodzina i znajomi wspominać mieli Ciebie.

Jeśli podróżujemy samochodem, to bądźmy ostrożni na drodze.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich trzech lat w okresie dnia zmarłych na terenie naszego województwa doszło do 163 wypadków drogowych, w których zginęło 15 osób, a prawie 200 doznało poważnych obrażeń ciała.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Bez kategorii

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.