Aktualności

Weekendowe zmiany w organizacji ruchu

W weekend przypada dzień Wszystkich Świętych. Będzie się to wiązało ze prężnym ruchem na drogach, zwłaszcza przy nekropoliach. Aby usprawnić dojazd do bytomskich cmentarzy od 31 października do 1 listopada nastąpi zmiana w organizacji ruchu przy głównych nekropoliach w naszym mieście.

Jest to informacja nie tylko do bytomian, ale też osób, które przyjeżdżają na bytomskie cmentarze z innych miast czy regionów i będą odwiedzać groby swoich bliskich. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami jakie zostaną wprowadzone na drogach dojazdowych do cmentarzy przy ulicach: Powstańców Śląskich, 9-Maja, Staffa oraz Kraszewskiego.

Zmiany w organizacji ruchu:

Z ruchu kołowego wyłączony zostanie odcinek ul. Powstańców Śląskich od ul. Czarnieckiego do ul. Piekarskiej (z dopuszczeniem ruchu pojazdów komunikacji publicznej) oraz odcinek ul. Piekarskiej od ul. Żeromskiego do ul. Prusa.

Z kolei ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie na:

  • ul. Piekarskiej od ul. Powstańców Śląskich i jego kontynuacja przez ul. Kwiatową do ul. Mickiewicza,
  • ul. Szafranka od ul. Staffa do ul. Alojzjanów,
  • ul. Kraszewskiego od al. Legionów do ul. Fałata,
  • ul. 9-go Maja od ul. Partyzantów do ul. Obrońców Westerplatte,
  • ul. Grottgera od ul. Czarnieckiego do ul. Piekarskiej,
  • ul. Orląt Lwowskich od ul. Piekarskiej do ul. Czarnieckiego.

Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego zaplanowano na:

  • ul. Rudzkiego od ul. Grottgera do ul. Powstańców Śląskich (z brakiem możliwości przejazdu na ul. Powstańców Śląskich),
  • ul. Chełmońskiego od ul. Grottgera do ul. Powstańców Śląskich (z brakiem możliwości przejazdu na ul. Powstańców Śląskich).

Władze Bytomia proszą o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Oprócz zmian w organizacji ruchu drogowego, również są zmiany w komunikacji publicznej.

Tymczasowa organizacja komunikacji publicznej zostanie wprowadzona w rejonie cmentarza przy ulicy Andersa w Miechowicach. Autobusy linii nr: 135, 169 oraz 176 skierowane zostaną objazdem w obu kierunkach ulicami: Frenzla, plac Szpitalny, Stolarzowicka, bez obsługi przystanku: „Miechowice Plac Słoneczny” natomiast z obsługą przystanków: „Miechowice Plac Zamkowy” i „Miechowice Plac Szpitalny”.

Ulica Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Czarnieckiego do ul. Piekarskiej zostaje wyłączona z ruchu kołowego za wyjątkiem pojazdów komunikacji zbiorowej w związku z tym autobusy linii nr 608 i 708 będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.