na ulicach w bytomiu
Aktualności

Zmiany na ulicach w Bytomiu. Koniec z jazdą na pamięć!

Wielkie zmiany dla kierowców poruszających się w Bytomiu. Inaczej jeździmy przez kilkanaście ulic. Takie zmiany mają podnieść bezpieczeństwo. Jakie to ulice?

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w naszym mieście od dłuższego czasu wprowadza zmiany na ulicach, czyli zmienia po prostu organizację ruchu w Bytomiu. Mają one nie tylko poprawić komfort jazdy, ale także zwiększyć bezpieczeństwo na bytomskich drogach.

– Część zmian to efekt próśb mieszkańców, którzy najczęściej apelują o wprowadzenie ograniczenia prędkości oraz zmiany w zakresie miejsc postojowych – poinformowali urzędnicy bytomskiego magistratu.

Inaczej jeździmy przez kilkanaście ulic. Gdzie się one znajdują?

STROSZEK – ulice:

  • Narutowicza,
  • Łokietka,
  • Okólna,
  • Rydza-Śmigły.

GÓRNIKI – ulice:

  • Zgrzebnioka,
  • Osikowa,
  • Sportowa,
  • Radosna.

ŚRÓDMIEŚCIE – ulice:

  • Szkolna

MIECHOWICE – ulice:

  • Lipowa

Zmiany na ulicach w Bytomiu. Koniec z jazdą na pamięć!

STROSZEK

W tej dzielnicy Bytomia – zmiany w organizacji ruchu wprowadzono na kilku istotnych ulicach. Na ulicy Komisji Edukacji Narodowej łączącej z ulicą gen. Rydza-Śmigłego z ulicą Wojciechowskiego wprowadzono ruch jednokierunkowy. Na ulicy gen. Rydza-Śmigłego wprowadzono także zakaz zatrzymywania się na odcinku o ruchu dwukierunkowym na dojeździe do skrzyżowania z ulicą Wojciechowską.

Na ulicy Łokietka wprowadzono dodatkowe pasy postojowe oraz dokonano zmiany oznakowania skrzyżowania z ulicą Łokietka z Okólną. Zamiast ustąp pierwszeństwa – wprowadzono znak stop z równoczesnym wymalowaniem linii poziomej i napisu STOP. Zaś na Narutowicza w pobliżu sugerowanego przejścia dla pieszych zainstalowano słupki blokujące możliwość parkowania – poprawiając tym samym bezpieczeństwo pieszych. Dla kierowców to też plus, bowiem będą mieli lepszą widoczność z obydwu kierunków jezdni.

ŚRÓDMIEŚCIE I MIECHOWICE

Na ulicy Szkolnej w centrum miasta wprowadzono ruchu jednokierunkowy oraz zorganizowano stanowiska postojowe w Strefie Płatnego Parkowania. W Miechowicach zaś, na wniosek mieszkańców – zamknięto na Lipowej możliwość dojazdu do stawu Brandka.

GÓRNIKI

Na wniosek mieszkańców w Górnikach na ulicy Zgrzebnioka, Osikowej, Sportowej i Radosnej – uszczelniono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h, co ma wpłynąć na uspokojenie ruchu i zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

Źródło wiadomości: WP Wiadomości
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.