szkoła muzyczna w bytomiu
Aktualności

Trwają prace remontowe Szkoły Muzycznej w Bytomiu

Szkoła Muzyczna w Bytomiu doczekała się modernizacji budynku. Do października 2021 roku mają potrwać prace remontowe, które dotyczą zabytkowej elewacji oraz auli.

Bytomska Szkoła Muzyczna doczekała się rewitalizacji zabytkowego budynku oraz auli. Do października tego roku potrwają prace remontowe. Prace zaś rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,5 mln złotych.

– Odnawiana jest elewacja, która była w złym stanie. Uzupełniane są tynki, naprawiane uszkodzone elementy. Sporo prac prowadzonych jest w auli, m.in.: malowanie, remont balkonów, boazerii, przebudowa podestów sceny i balkonu, jak również montaż nowych foteli – mówiła Jolanta Sznajder, dyrektorka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina.

Szkoła Muzyczna w Bytomiu przechodzi remont elewacji i auli

Na prace remontowe szkoła otrzymała dofinansowanie z programu inwestycyjnego Ministerstwa Finansów. Remont ten zakończy się w październiku jeszcze tego roku, a rok szkolny rozpocznie się zgodnie z planem – 1 września.

– Rok szkolny rozpoczniemy jednak bez żadnych przeszkód 1 września. Aula będzie jeszcze przez pewien czas wyłączona z zajęć, ale wcześniej też dawaliśmy sobie radę, chociaż na sali koncertowej prowadzone były prace termomodernizacyjne, wymieniana była instalacja elektryczna, grzewcza, witraże, zdemontowano także fotele – tłumaczyła dyrektorka szkoły.

Nowe oświetlenie bytomskiej placówki muzycznej

Podczas wcześniejszego remontu placówki muzycznej w Bytomiu, który był przeprowadzony w latach 2018-2019- wymieniono także stolarkę okienną i drzwiową, oświetlenie oraz zainstalowano wentylację mechaniczną, fotowoltaiką wraz z nowoczesnym systemem zarządzania budynkiem.

Historia bytomskiej Szkoły Muzycznej

Gmach Szkoły Muzycznej wzniesiono w 1867-1869. Zaprojektował go – pochodzący z Opola, a zamieszkały w Bytomiu – mistrz budowlany Paul Jackisch, który nadał budowli neogotycki wygląd. To najstarszy budynek szkolny w mieście. W 1945 roku w budynku zaczęła działać szkoła muzyczna, a wcześniej funkcjonowało tutaj niemiecki gimnazjum klasyczne – do pierwszej dekady XX wieku. To była jedyna szkoła średnia w Bytomiu, której ukończenie uprawniało do studiów wyższych.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.