rolkowiska w bytomiu
Sport

Ruszyła budowa rolkowiska w Bytomiu

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu zaczął realizację następnej sportowej i rekreacyjnej inwestycji w naszym mieście. 26 lipca wykonawca rozpoczął prace ziemne przy budowie rolkowiska.

Nowe rolkowisko w Bytomiu będzie znajdowało się obok Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego. To kolejny etap sportowej inwestycji. W poniedziałek wykonawca zaczął od prac ziemnych przy budowie nowego obiektu rekreacyjnego.

Rolkowisko w Bytomiu za blisko trzy miliony

W czerwcu 2021 roku Bytom oddał do użytku Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. Budynek lodowiska otwarto cztery miesiące przed terminem! Zaraz obok hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego powstaje następny etap inwestycji sportowej. Jest nią rolkowisko wraz z boiskiem wielofunkcyjnym, dwutorową bieżnią oraz parkiem do street workout. Projekt inwestycyjny, który jest wart prawie 3 mln złotych realizuje wyłoniony w przetargu wykonawca – Meritum Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sk oraz partner firma Maciej Chowan.

rolkowiska w bytomiu

Kiedy budowa rolkowiska w Bytomiu powinna się zakończyć?

Plac budowy przekazano na początku lipca. Teren budowy ogrodzono i trwa zdzieranie darni, palikowanie i przygotowanie do następnych prac, czyli przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. W kolejnym etapie wykonane będzie przyłącze energetyczne i instalacja wodna oraz podbudowa obiektów. Następne prace obejmować będą budowę budynków zaplecza sanitarno-gospodarczego oraz położenie nawierzchni. Cała inwestycja powinna zostać zakończona do końca listopada 2021 roku.

Budowa rolkowiska w Bytomiu. Co znajdziemy na nowym obiekcie?

W ramach realizowanej inwestycji obok rolkowiska o szerokości minimum 4 metrów, powstanie także tutaj boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej o wymiarach 40 na 20 metrów, park do street workoutu, bieżnia dwutorowa oraz stoły do ping-ponga wraz ze stołami do gry w szachy. Teren, na którym jest realizowana inwestycja – zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w piłkochwyty i ławki. Na obiekcie powstanie też zaplecze sanitarno-gospodarcze.

Inwestycja jest realizowana w ramach pozyskanego przez Bytom dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.