Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci
Kultura

Wystawa „Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci” w bibliotece w Bytomiu

To już kolejna edycja Miejskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci”. Wystawa jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

Biblioteka w Bytomiu ma zaszczyt brać udział i udostępniać przestrzeń wystawienniczą w celu prezentacji prac plastycznych. Nadesłano je przez uczniów bytomskich szkół. Konkurs „Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci” jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.

Wystawa „Bohaterowie – Żołnierze Wyklęci”

5 marca 2021 roku w Galerii Rotunda w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Będzie też rozdanie nagród w obecności wiceprezydenta Bytomia Adama Frasa.

Celem tego konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i upowszechnianie pośród uczniów bytomskich szkół wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej. Żołnierze Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz poszerzanie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

O wynikach konkursu biblioteka będzie informowała na swoje stronie internetowej www.biblioteka.bytom.pl.

Organizatorem konkursu jak wcześniej wspomnieliśmy jest SP nr 51 z Oddziałami Intergracyjnymi w Bytomiu. Projekt powstał pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.

Źródło informacji, zdjęcie: MBP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.