środki finansowe bytom
Aktualności

Bytom otrzymało spore dofinansowanie z Metropolii

Nasze miasto pozyskało spore dofinansowanie do pięciu projektów. Bytom otrzyma środki finansowe z Metropolii na pięć projektów.

Bytom otrzyma spore dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na pięć projektów w naszej gminie. Dzięki temu wsparciu uda się stworzyć całkiem nowe miejsca w Bytomiu, między innymi stworzenie strefy zielonej przy ulicy Katowickiej.

Bytom ze sporymi środkami finansowymi z Metropolii

Nasze miasto otrzyma – dokładnie – 1,2 mln złotych na pięć projektów, które będą zrealizowane. Środki pochodzą z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

– Pozyskujemy środki zewnętrzne z różnych źródeł, dzięki czemu możemy realizować wiele ważnych inwestycji w mieście, z których na co dzień korzystają bytomianie – wyjaśniał prezydent Mariusz Wołosz.

W ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji” Bytom uzyskał dotację na modernizację infrastruktury przystankowej – 553 tysięcy złotych. Miasto otrzymało również dofinansowanie na termomodernizację budynku Przedszkola Miejskiego nr 30 przy ulicy Czarnieckiego – 22 tysięcy złotych.

Dzięki Metropolitalnemu Funduszu Solidarności, Bytom otrzymał 370 tysięcy złotych na realizację projektu „Zielona strefa ulicy Katowickiej”. Dodatkowo dotację otrzymało miasto na budowę placu zabaw – 255 tysięcy złotych. Znajdować się on będzie pomiędzy ulicą Dzierżonia, a Francuską w umownej dzielnicy Bytomia – Miechowicach.  W ramach tego funduszu dołożono również 31 tysięcy złotych na wspomnianą już wcześniej termomodernizację przedszkola w Rozbarku.

Zsumowanie kwot na te projekty przekracza 1,5 milionów złotych. To oznacza, że Bytom z budżetu miasta przeznaczy na nie, niecałe 300 tysięcy złotych.

Zielona strefa przy ulicy Katowickiej w Bytomiu

O tym projekcie mówi się w mieście od dawna. Zielona strefa powstanie po wyburzonej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Katowickiej 28. Już 2 lata temu bytomianie chcieli, aby to miejsce zostało odpowiednio zagospodarowane. Zgłosili ten teren w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, ale nie uzyskał on niezbędnej liczby głosów. Pomysłu jednak nie porzucono.

W ramach tego projektu przy ulicy Katowickiej powstanie między innymi:

  • piaskownica,
  • ściana wspinaczkowa,
  • gabinet luster.

Zostaną posadzone pnącza, rośliny płożące oraz drzewa. Oczywiście, nie zabraknie ławek i siedzisk, aby mieszkańcy Bytomia mogli również w tym miejscu odetchnąć. Miejsce to będzie wzorowane na krakowskich parkach kieszonkowych.

Źródło informacji: dziennikzachodni.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.