tesco
Aktualności

Wyprzedaż w Tesco w Bytomiu. Co stanie się dalej ze sklepem?

W Tesco w Bytomiu trwają właśnie wyprzedaże i promocje. Niektóre półki w sklepie stoją puste. Hipermarket sprzedany, tak 300 innych sklepów tej marki w Polsce.

Wyprzedaż i promocje w Tesco w Bytomiu trwają. Na półkach świeci pustkami. Każdy z Nas zadaje sobie pytanie co dalej ze sklepem tej marki? Czy faktycznie będzie zmieniony w Netto? Brytyjska sieć marketów Tesco wycofuje się z Polski. Co dalej z Tesco w Łagiewnikach przy Chorzowskiej?

Krótka historia sklepu HIT i Tesco w Łagiewnikach

Zaczęło się 30 lat temu, gdy niemiecka sieć hipermarketów HIT w Polsce pojawiła się jako pierwsza – w latach 90. 19 lat temu sklep HIT w Łagiewnikach przy Chorzowskiej przejęło TESCO. Po 4 latach po wejściu tej sieci hipermarketów do Polski, firma rozpoczęła sprzedawać towary pod swoim logiem.

Wtedy to były czasy, gdy Polacy uwielbiali jeździć raz w tygodnie na wielkie zakupy do hipermarketów, np. typu Tesco. Gdy otwarto takie sklepy jak Lidl, Biedronka albo Aldi to hipermarketom zabrano klientów. W naszym mieście były jeszcze dwa sklepy tej firmy, w Szombierkach i przy Tarnogórskiej. Niestety, oba już nie istnieją.

Hipermarket przy Chorzowskiej jest połączone ze sklepem budowlanym OBI, który ma powierzchnię 21 600 mkw. Na pasażu działało tam 15 punktów usługowych. Aktualnie działa tam tylko apteka i biuro podróży.

Sklep przy Chorzowskiego w Łagiewnikach choć dość wielkie, w ostatnich latach rzadko było zatłoczone. Budynek znajduje się przy głównej drodze między Bytomiem, a Chorzowem, a nawet na drodze krajowej nr 78. Już nie tak chętnie zjeżdżaliśmy tam na wielkie zakupy.

Netto ma przejąć hipermarkety Tesco

W zeszłym roku pojawiła się informacja o tym, że hipermarkety tej sieci z Wielkiej Brytanii wycofuje się z Polski. Firma chce zainwestować w krajach, gdzie mają lepszą pozycję, czyli w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Wiosną 2021 roku zapadła decyzja UOKiK, dotycząca nabycia Salling Group A/S z siedzibą Braband części mienia firmy Tesco Holdings. Salling Group A/S jest właścicielem duńskiej sieci sklepów Netto. Większość sklepów w Polsce przejmie właśnie ten supermarket. Stąd wyprzedaże promocje, zmniejszone sklepy i puste półki. Pytanie brzmi: które sklepy staną się Netto 3.0 i czy ten w Bytomiu też? Nie wiadomo.

– Potwierdzimy konkretne sklepy, gdy lepiej zrozumiemy dochodowość poszczególnych sklepów i ogłosimy wszystkie decyzje w przeciągu roku – wyjaśniała Ewa Zaborska z biura prasowego Netto w marcu 2021.

Jak mówili właściciele w marcu tego roku – około 85 procent lokalizacji po Tesco wykorzystane będzie na Netto. Rebranding ma potrwać w sumie 1,5 roku. Proces transformacji zaczął się po Wielkanocy – 8 kwietnia. Modernizacja jednego ze sklepów ma zająć od 6 do 14 tygodni. Pierwsze otwarcie sklepów przerobionych z hipermarketów Tesco zaplanowane są od marca do grudnia 2021 roku. Takie informacje znaleziono na oficjalnej stronie internetowej sieci sklepów Netto. Niestety, jest też wada tego wszystkiego – do zwolnienia będzie 1200 osób.

Tesco w Bytomiu – co dalej ze sklepem w Łagiewnikach?

Najpierw był HIT, teraz jest jeszcze Tesco, a może być Netto. Sieć hipermarketów wycofuje się z Polski, czyli po prostu jest do likwidacji. W sklepie świeci pustkami zarówno na półkach, jak i przy kasach. W hipermarkecie przy ulicy Chorzowskiej – promocje i wyprzedaże produktów. Sklep pomniejszono i odgrodzono.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
6
Nie
3

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.