wydział komunikacji w bytomiu
Aktualności

Wydział Komunikacji w Bytomiu częściowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

Wydział Komunikacji w Urzędzie Miejskim w Bytomiu jest nadal częściowo zamknięty. Wśród pracowników wystąpiły przypadki zakażeń koronawirusa. Jak wygląda sytuacja?

Po tym jak wykryto zakażenia koronawirusem wśród pracowników Wydziału Komunikacji w Bytomiu, bytomski sanepid wydał decyzję o obowiązku nałożenia kwarantanny dla części wydziału. Niestety oznacza to, że od odwołania, klienci jednostki miejskiej muszą liczyć się z brakiem możliwości załatwienia spraw związanych z rejestracją pojazdów.

Od wtorku 23 maja klienci, którzy umówią swoją wizytę w Wydziale Komunikacji przez internet, będą mogli załatwić sprawy związane z prawo jazdami.

– To trudna i frustrująca sytuacja zarówno dla pracowników, którzy pracują w  znacznie ograniczonym składzie, jak też dla klientów, którzy narażeni są na niedogodności przez brak możliwości załatwienia sprawy. Najważniejsze jednak są kwestie bezpieczeństwa, dlatego apeluję o wyrozumiałość – mówił Sekretarz Miasta Mirosław Luks.

Poczekajmy z rejestracją naszych samochodów

Dopóki sytuacja się nie unormuje, Wydział Komunikacji nie będzie realizował zadań związanych z rejestracją naszych samochodów. Od 29 marca istnieje jednak możliwość odbioru dowodu rejestracyjnego i dokonywania zmian w dokumentach. Wizyta taka będzie możliwa tylko, po wcześniejszym umówieniu przez internet.

Wydział Komunikacji w Bytomiu to w urzędzie ważna komórka. Często pojawiają się pytania czy zadań wykonywanych przez pracowników tego wydziału nie można powierzyć innym urzędnikom.

– Nie jest to możliwe w tak krótkim czasie, gdyż wymaga gruntownej znajomości specjalistycznych programów i uzyskania dostępu do ogólnopolskich systemów bazodanowych Ministerstwa Cyfryzacji – mówił Mirosław Luks.

Czy wiecie, że można skorzystać także ze skrzynki podawczej?

Klienci, którzy zakupili pojazd w kraju już zarejestrowany, muszą dokonać zgłoszenia w Wydziale Komunikacji do 30 dni. Aby zachować ten termin, mogą zgłosić zakup samochodu pobierając w Punkcie Informacyjnym Urzędu miejskiej odpowiedni formularz. Taki formularz wypełniamy oraz dostarczamy go wraz z kserokopią dowodu zakupu w opisanej kopercie. Komplet należy złożyć w skrzynce podawczej zlokalizowanej po wejściu do budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ulicy Parkowej 2. To zgłoszenie pozwoli na zachowanie 30-dniowego – obowiązkowego terminu.

Formularz można również pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej – w skrócie BIP: Formularz zgłoszenia do Wydziału Komunikacji. Istnieje także możliwość wysłania formularza wraz z kopią dowodu zakupu pocztą tradycyjną. W tym przypadku obowiązuje data stempla pocztowego.

Adres do wysyłki:

Urząd Miejski w Bytomiu
Wydział Komunikacji
ul. Parkowa 2
41-902 Bytom

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.