kradzież prądu w bytomiu
Aktualności

W Bytomiu ujawniono kolejną kradzież prądu

Policjancie z Chrzanowskiego ujawnili następną kradzież prądu w Bytomiu. Kradzież prądu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi czynnikami.

Kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To następnie jest bardzo częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem. Nie tylko osób, które ten prąd nielegalnie pobierają, ale też dla osób, które mieszkają w sąsiedztwie z taką osobą. Ciągle pojawiają się te osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i kradną prąd. W Bytomiu niestety ujawniono kolejną kradzież prądu.

Kradzież prądu w Bytomiu

Funkcjonariusze policji z Chrzanowskiego uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w Śródmieściu w Bytomiu – właścicielka kradnie prąd. Policjanci postanowili to sprawdzić. Wspólnie z pracownikami dostawcy energii potwierdzili tą informację o kradzieży. 23-letnia właścicielka mieszkania niestety musi się teraz liczyć z ogromnymi sankcjami. Za kradzież prądu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta będzie musiała uregulować naliczoną przez dostawcę prądu opłatę za nielegalny pobór. Taka opłata to wysokość od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Bytomska policja cały czas przypomina, że prowizoryczne instalacje mogą doprowadzić do powstania pożaru lub nawet porażenia. Lewe instalacje elektryczne to także zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym bloku lub budynku. W bardzo wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To skutkuje tym, że jest to częsta przyczyna pożarów lub porażeń prądem nie tylko osób, które nielegalnie pobierają prąd. Dotyczy to również osób, które zamieszkują w sąsiedztwie.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.