strefie płatnego parkowania w bytomiu
Aktualności

Nowości w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu

Od dziś kierowcy korzystający z parkingów w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu, opłaty parkingowe będziemy mogli tylko dokonać kartą.

Taka zmiana jest podyktowana nie tylko względami bezpieczeństwa, w związku z panującą epidemią koronawirusa, ale także wyższymi kosztami obsługi parkomatów oraz wzrastającymi liczbami transakcji bezgotówkowych. Nowe zasady w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu.

Nowości w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu

Aktualnie w naszym mieście kierowcy mogą korzystać z 74 parkomatów. Jednak latem w naszej gminie odpowiednia firma zamontuje około 100 nowych parkomatów. W nowych parkomatach, zgodnie z przepisami uchwalonymi 23 listopada 2020 roku – płatność będzie możliwa tylko kartą płatniczą oraz za pomocą opcji BLIK. Nowością również będzie możliwość zapłaty tzw. opłaty dodatkowej w parkomatach.

Opłaty parkingowe w Bytomiu

Parkowanie pojazdów mechanicznych w Strefie Płatnego Parkowania jest płatne tylko i wyłącznie w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 17:00. Wyjątkiem jest parking pod Urzędem Miejskim. Na nim pobierane są opłaty:

  • w poniedziałki od 8:00 do 17:30,
  • a od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Minimalna opłata wynosi 0,50 zł. Każde następne 10 groszy przeliczane jest na minuty parkowania zgodnie ze stawkami:

  • 1,50 zł – za pierwszą godzinę postoju,
  • 1,80 zł – za drugą godzinę postoju,
  • 2,10 zł – za trzecią godzinę postoju,
  • 1,50zł za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

20 minut parkowania w specjalnej strefie wynosi 0,50 złotych, tak jak wcześniej wspomnieliśmy.

Bezpłatne parkowanie pod Urzędem Miejskim w Bytomiu

Klienci bytomskiego magistratu mogą korzystać z bezpłatnego postoju na parkingu pod Urzędem Miejskim w naszym mieście przez pierwszą godzinę parkowania. W tym celu należy pobrać w parkomatach znajdujących się pod gmachem bytomskiego magistratu tzw. „Bilet Zerowy”. Aby skorzystać z takiego bilety niezbędne jest prawidłowe wprowadzenie nr rejestracyjnego pojazdu. Bezpłatny bilet parkingowy obowiązuje wyłącznie na parkingu bytomskiego magistratu.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.