karetek pogotowia na śląsku
Aktualności

Dodatkowe wsparcie karetek pogotowia na Śląsku

Już wkrótce ruszy dodatkowe wsparcie karetek pogotowia na Śląsku. Taką decyzję podjęły władze województwa śląskie. Wszystko po to by skrócić czas oczekiwania na karetkę pogotowia.

Władze naszego województwa podjęły decyzję odnośnie dodatkowego wsparcia karetek pogotowia na Śląsku. Coraz częściej na miejsce wypadku albo nagłego pogorszeniu się stanu zdrowia interweniuje LPR, a nie może dotrzeć karetka z zespołem ratownictwa medycznego. Teraz sytuacja ma się poprawić. Na śląskie i zagłębiowskie drogi wyjedzie 5 nowych zespołów.

Dodatkowe wsparcie karetek pogotowia na Śląsku

Na drogi województwa śląskiego wyjeżdżają dodatkowe karetki pogotowia. Taką decyzję podjęły władze naszego województwa. Te wszystkie działania są po to, aby skrócić pacjentom z ciężkimi objawami koronawirusa, czas oczekiwania na pomoc.

– Uruchomiliśmy na Śląsku – w Katowicach, Bytomiu i Zabrzu dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego żeby szybciej docierać do pacjentów, którzy tego potrzebują. Dodatkowo dwie karetki w Zagłębiu – w Sosnowcu i Zawierciu. Więc 5 dodatkowych zespołów rusza w ramach śląskich  Wojewódzkich Pogotowi Ratunkowych – mówiła Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego, której podlegają marszałkowskie placówki służby zdrowia w regionie.

Koszt pracy jednego zespołu ratownictwa medycznego wynosi około 7 tysięcy złotych dziennie. Zaangażowana w tym celu specjalne środki Wojewody Śląskiego. Karetki pogotowia będą również pomagały w transportowaniu osób chorujących na koronawirusa do szpitali tymczasowych.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach dysponuje 89 zespołami ratownictwa medycznego. Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu 26 zespołami. Dyżurują w 37 stacjach na terenie Metropolii GZM.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.