Aktualności

„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” w naszym mieście

W ostatnią sobotę 7 listopada w ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” po raz kolejny można było sprawdzić oświetlenie swojego samochodu.

Bezpłatną kontrolę świateł w samochodzie przeprowadzali specjaliści na Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Strzelców Bytomskich 40.

W związku z rozpoczętymi 22 października bieżącego roku ogólnopolskimi działaniami „Twoje Światło – Nasze Bezpieczeństwo”, wszyscy kierowcy kolejny raz mogli skorzystać z darmowej kontroli oświetlenia w swoim samochodzie. Takie bezpłatne kontrole były przeprowadzane na stacji kontroli pojazdów przy ulicy Strzelców Bytomskich 40. Diagności kompetentnie sprawdzali stan świateł w każdym pojeździe. Kilkunastu kierowców skorzystało z darmowej kontroli. Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie w naszym samochodzie decyduje o bezpieczeństwie zarówno naszym jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Bytomska policja zachęca do częstszych kontroli oświetlenia naszych aut. Taką kontrolę powinniśmy bezwzględnie zrobić po wymianie żarówki, ponieważ złe jej zamocowanie spowoduje nieprawidłowe świecenie.

Pamiętajmy o tym, że:

  • za zły stan oświetlenie pojazdu policjanci mogą zatrzymać dowód rejestracyjny lub ukarać mandatem do 200 złotych,
  • za jazdę w ciągu dnia bez świateł również możemy zostać ukarani mandatem karnym w wysokości 100 złotych, a za jazdę w nocy bez oświetlenia w kwocie 200 złotych.

Źródło, zdjęcia: bytom.slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.