AktualnościLifestyleSportWiadomości

Trwają prace przy budynku klubowym Polonii Bytom

Przy ul. Piłkarskiej trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Pod koniec grudnia wykonawca inwestycji – firma Tamex Obiekty Sportowe SA rozpoczęła montaż paneli elewacyjnych.

Na całość budynku klubowego złoży się 585 płyt elewacyjnych warstwowych o szerokości jednego metra, do tej pory wykonawca ułożył 300 takich płyt. Po ukończeniu prac związanych z ich montażem wstawi okna i drzwi zewnętrzne. Poza tym na dachu wykonawca zamontował trzy centrale wentylacyjne z układami odzysku ciepła, przeznaczone do obsługi pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku.

Prace przy budynku klubowym – jaki jest ich zakres?

Następnie wykonawca wykończy i wyposaży wnętrze budynku, na boisku ustawi piłkochwyty i bramki, wykona trybuny, wzmocni skarpę sąsiadującą z już istniejącym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, wykona drogi, place i chodniki oraz zamontuje ogrodzenie.

Wiodący polski wykonawca

W 2021 roku, 10 czerwca spółka Bytomski Sport Polonia Bytom podpisała umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska wraz z zapleczem treningowym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej. W ramach rozstrzygniętego przetargu na „Modernizację i rozbudowę zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej w Bytomiu – Etap II, przy jednoczesnej transformacji terenów pogórniczych”, inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowe SA. To wiodący polski wykonawca zewnętrznych kompleksów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne, boiska do rugby i hokeja na trawie, bieżnie sportowe.

Koniec prac wiosną 2023 roku

Przedsięwzięcie prowadzone jest w formule projektuj i buduj, co oznacza, że pierwsze sześć miesięcy wykonawca miał na stworzenie projektu budowlanego. W lutym 2022 roku rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. W wakacje postawiono maszty oświetleniowe, a w listopadzie 2022 roku firma realizująca zadanie zakończyła montaż sztucznej murawy. Murawa posiada certyfikat najwyższej jakości FIFA Quality Concept. Według zakładanego harmonogramu roboty budowlane mają trwać piętnaście miesięcy, a obiekt powinien zostać ukończony wiosną 2023 roku. Wówczas rozpoczną się procedury odbiorowe.

Nowy dom dla piłkarzy

Realizowana przy ul. Piłkarskiej inwestycja obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów, z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia szatniowe, minimuzeum Polonii, kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej oraz miejsce dla nowo powołanej sekcji e-sportu. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów.

Obiekt będzie spełniał kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA i będzie umożliwiać rozbudowę do spełnienia kryteriów rozgrywkowych dla I Ligi według PZPN, bez konieczności przyszłej ingerencji w podstawowe, zrealizowane już elementy konstrukcyjne, wykonane w ramach realizacji zadania. Realizowany etap inwestycji warty jest 30 mln 478 tys. zł.

Źródło: UM Bytom

Fot. Krzysztof Kadis

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.