nowej odmiany koronawirusa
Koronawirus

Trwa pilne spotkanie w sprawie nowej odmiany koronawirusa

Właśnie rozpoczęło się pilne spotkanie w sprawie nowej odmiany koronawirusa.

Aktualnie trwa zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii. W trybie pilnym spotkał się specjalny zespół dyskutuje nad nową sytuacją, będą także inne instytucje unijne. W ostatnich godzinach były zbierane wszystkie dane na temat nowej odmiany COVID-19 oraz ich analiza przy współpracy z innymi państwami Unii Europejskiej.

Zawieszone połączenia lotnicze z Wielką Brytanią

Wczoraj Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią, z powodu wykrytej nowej odmiany koronawirusa. Takie same kroki podjęły Włochy i Austria, ograniczenia rozważają również nasz sąsiad – Niemcy. Zaś Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań.

Informacje na temat nowego wariantu SARS-CoV-2

O wykryciu nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował tydzień temu, a dokładnie 14 grudnia, minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock. Przekazał wtedy, że zanotowano ponad 6 tysięcy zachorowań na nową odmianę koronawirusa, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Nowa odmiana COVID-19 rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczasowa odmiana, ale nie wydaje się by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał reagować na opracowane już szczepionki przeciw COVID-19.

Polska, podobnie jak inne państwa – wprowadzi zakaz lotów z Wielkiej Brytanii. Ograniczenie ma obowiązywać od północy.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.