Aktualności

Telefon interwencyjny od Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”

Linia nadzieja – 600 100 260 – w sprawie zaginionych dzieci

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” otwarło specjalną linię interwencyjną pod numerem 600 100 260 w sprawie zaginionych dzieci – to Linia Nadziei. Projekt jest współfinansowany przez MSWiA.

W naszym kraju, w ubiegłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do lat 17. Aktualnie, w czasie pandemii, gdy większość rodaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, dochodzi niestety do pogłębienia konfliktów rodzinnych. Skutki bywają różne. W szczególności narażona jest młodzież, która może podjąć decyzję nawet o ucieczce z domu.

To właśnie z myślą o najmłodszych prowadzona jest Linia Nadziei. To darmowa, całodobowa infolinia skierowana do:

  • rodziców/opiekunów/członków rodzin – którzy mogą zgłosić zaginięcie dziecka oraz otrzymać pomoc w sytuacji zaginięcia lub ucieczki dziecka,
  • dzieci i młodzieży – które potrzebują wsparcia, ponieważ ukrywają się, nie mają kontaktu z najbliższymi lub mają myśli o ucieczce z domu (szczególnie teraz w sytuacji społecznej izolacji, dzieci czują się osamotnione i mogą pojawić się takie myśli w wyniku konfliktów rodzinnych),
  • każdego człowieka, który posiada informacje o zaginionym.

Pomocy i wsparcia udzielają wykwalifikowani specjaliści w branżach, między innymi: psycholog, prawnik, ratownik medyczny, duszpasterz.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.linianadziei.pl i https://www.facebook.com/linianadziei/.

Źródło informacji: radiopiekary.pl | Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.