Kultura

XIV edycja Bytomskiej Jesieni Literackiej

Kiedy w kalendarzu pojawiają się listopadowe dni, w Bytomiu to oznacza jedno: rusza Bytomska Jesień Literacka.

Po raz czternasty Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na to niesamowite wydarzenie. W tym roku z powodu trwającej epidemii w nieco innej formie, bo online. W następny poniedziałek i wtorek (23, 24 listopada) odbędą się na dwa pierwsze spotkania emitowane za pomocą między innymi becekowskiego facebooka i youtube.

23 listopada 2020 – poniedziałek, godzina 18:00 (ONLINE)

Autorskie spotkanie z pisarką i autorką książki „Czarna Miasto” – Martą Knopik. Książka to debiut literacki, opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne i z tego co magiczne. Prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz.

„Czarne Miasto” jest niczym jeden z bohaterów powieści którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia.

24 listopada 2020 – wtorek, godzina 18:00 (ONLINE)

Kolejne autorskie spotkanie z pisarką Anną Meiser – autorką „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”. Pani Anna opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej poetki z Bytomia.

Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia, ale także historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy tak jak Maria przybyli do naszego miasta rozpoczynając nowe życie. Spotkanie jest organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicz – oddział w Bytomiu.

Oba spotkania będą rejestrowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury orz Miasto Bytom, współorganizatorem: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, partnerem: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia.

Źródło informacji: becek.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.