stop oszustom
Aktualności

STOP OSZUSTOM! Kolejne wyłudzone oszczędności w Bytomiu

Doszło do następnego wyłudzenia na terenie naszego miasta. Oszuści cały czas działają, trzeba na nich bardzo uważać. STOP OSZUSTOM.

W Bytomiu doszło do kolejnego wyłudzenia oszczędności. Jak widać złodzieje i oszuści nie mają chwili wytchnienia i nabierają starszych ludzi na różne metody. Tym razem była to metoda „na policjanta”. Musimy uważać na takie osoby, które podszywają się nie tylko pod stróżów prawa. Powiedzmy: STOP OSZUSTOM.

Wyłudzenie oszczędności na terenie Bytomia

Oszuści działają na różne metody: „na wnuczka”, „na policjanta” czy też w ramach fałszywy akcji policji zwalczających „oszustów bankowych”. Nie odpuszczają. Tym razem ich ofiarą została 62-letnia bytomianka. Niestety uwierzyła fałszywemu policjantowi i powierzyła mu swoje oszczędności. Owa osoba podająca się za stróża prawa w rozmowie, przekonała starszą bytomiankę, że jej pieniądze są zagrożone. 62-letnia kobieta zaufała swojemu rozmówcy i przekazała „na potrzeby śledztwa” oszczędności. Kwota obiegała na 4 tys. zł. I właśnie w ten sposób straciła swoje pieniądze.

Przypominajmy naszym bliskim i omawiajmy z nimi metody wykorzystywane przez tych oszustów. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać i powiedzmy sobie: STOP OSZUSTOM.

Pamiętajmy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy. Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać pieniędzy na podane przez telefon konto bankowe. Uważajmy na siebie i swoich bliskim.

Poniżej przedstawiamy plakat informujący o takich przestępstwach:

 

 

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.