masz głos
AktualnościLifestyle

Akcja „Masz Głos”. Właśnie ruszyły zapisy!

W czasie epidemii koronawirusa bardzo ważna jest współpraca różnorodnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednolitym terenie. Rusza akcja „Masz Głos”.

Razem zawsze jest lepiej zadbać o edukację online, przegląd stanu drzew w mieście czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszyscy, którzy są gotowi do takiego zaangażowania – wspiera program Fundacji Batorego. Akcja „Masz Głos” rusza właśnie z nową edycją!

Akcja „Masz Głos”. Jesteś chętny? Zapisz się już dziś!

Do tej akcji „Masz Głos” w 2021 roku mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywistki i aktywiści z całego kraju. Jesteś chętny? Zapisz się już dziś! Akcja skierowana jest do tych, co chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie – angażując do współpracy mieszkańców miasta i władze lokalne.

Czym zajmuje się akcja?

Podczas tej akcji możemy się zajmować różnorodnymi sprawami. Między innymi to:

  • ekologia,
  • przestrzeń publiczna,
  • lokalne przepisy,
  • edukacja,
  • działaniami na rzecz młodzieży, seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Każda z tych inicjatyw jest bardzo istotna w akcji „Masz Głos”. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.maszglos.pl i między 15 lutego, a 8 marca zapiszesz się do programu. Jesteś zainteresowany? Zapisz się właśnie dziś.

Ile trwa akcja „Masz Głos”?

Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny. Cały projekt trwa około 10 miesięcy. Uczestniczy akcji otrzymują wsparcie merytoryczne, ale także pomoc w przygotowaniu swojego planu działa. Oprócz tego, dostaną pomoc w określeniu celu i realizacji we współpracy z władzą lokalną i swoim otoczeniem.

Podczas akcji można otrzymać prestiżową nagrodę dla Twojego miasta

Najlepiej współpracujące społeczności – mieszkańców z władzą samorządową mają szansę na otrzymanie prestiżowej nagrody. Nagroda jest przyznawana przez organizator akcji – Fundację Batorego. Nagroda przynosi gminie lub miasto uznanie jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.