Skalni Wojownicy powołani do Reprezentacji Polski PZA na 2022 rok
Sport

Skalni Wojownicy powołani do Reprezentacji Polski PZA na 2022 rok

Zawodniczki ze Skalnych Wojowników z Skarpy Bytom zostały powołane do Kadry Narodowej PZA na rok 2022. PZA to Polski Związek Alpinizmu.

Milena i Martyna Ciechanowskie, które na co dzień reprezentują bytomski klub otrzymały powołanie do Reprezentacji Polski Polskiego Związku Alpinizmu na 2022 rok. Warto nadmienić, iż dziewczyny w tym sezonie także są w składnie Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej PZA.

Skalni Wojownicy powołani do Reprezentacji Polski PZA na 2022 rok

Zawodniczki ze Skarpy Bytom powołano do Reprezentacji Polski poprzez ich 10 najlepszych przejść skalnych. Warto dodać, że świetnie zaprezentowała się także Zofia Dobrzańska, która zajęła VI. miejsce. Jednak, że względu na młody wiek dziewczyny, nie otrzymała powołania do Kadry Narodowej PZA na 2022 rok.

Klasyfikacja zawodniczek ze Skarpy Bytom

Martyna Ciechanowska zajmuje II. miejsce z 6570 punktami w kategorii generalnej juniorek, z kolei Milena Ciechanowska pędzi tuż za nią i ma III. miejsce z 6200 punktami w tej klasyfikacji.

Przyłączamy się do gratulacji miasta! Gratulujemy powołania do Reprezentacji Polski bytomskim zawodnikom oraz ich trenerom: Markowi Chłopasiowi, Mateuszowi Szczuckiemu i Andrzejowi Mikulskiemu.

Ranking z klasyfikacji generalnej juniorek możecie zobaczyć na www.ranking.pza.org.pl.

Polski Związek Alpinizmu

Organizacja ta skupia się na klubach górskich, wspinaczkowych oraz jaskiniowych w naszym kraju. Polski Związek Alpinizmu ma strukturę federacji – ich członkami są tylko i wyłącznie klubu. PZA zrzesza 70 podmiotów, w tym aż 47 klubów powierzchniowych oraz 23 kluby i sekcje jaskiniowe o łącznej liczbie około 5300 osób. Polska organizacja jest członkiem międzynarodowych organizacji alpinistycznych między innymi UIAA oraz speleologicznych UIS, ale i również reprezentantem alpinizmu polskiego w stosunkach z zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami alpinistycznymi.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom / Wikipedia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.