przebudowa ulicy dworcowej
Aktualności

Ruszyła przebudowa ulicy Dworcowej w Bytomiu

To właśnie dziś zaczyna się przebudowa ulicy Dworcowej w Bytomiu. Od godziny 8:00 wprowadzono tymczasową organizację ruchu przy tej ulicy.

8 listopada – dzisiaj rusza przebudowa ulicy Dworcowej w Bytomiu. Od godzin porannych obowiązuje nowa i tymczasowa organizacja ruchu na tej ulicy. Dla mieszkańców, którzy swoje lokale mają przy ulicy Dworcowej pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Moniuszki a Placem Wolskiego będą mogli starać się o miejsca parkingowe na czas remontu Dworcowej i spowodowanej tym reorganizacji ruchu.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy ulicy Dworcowej w Bytomiu

Pierwszy etap prac modernizacji Dworcowej zakłada roboty drogowe na odcinku od placu Wolskiego do budynku przy ulicy Dworcowej 32. Teren prac remontowych ma zostać wygrodzony, a ruch pieszy będzie zorganizowany przy użyciu odpowiednich zabezpieczeń. Mowa o zaporach drogowych i kładek dla przechodniów między innym na dojściach do posesji przez wykopy.

Wjazd na Dworcową od strony ulicy Moniuszki będzie możliwy tylko i wyłącznie dla pewnej grupy osób np. pojazdów zaopatrzenia w określonych godzinach, pojazdów służb miejskich, pojazdów ochrony w czasie interwencji oraz pojazdów budowy.

Darmowy parking dla bytomian zamieszkałych przy ulicy Dworcowej

Zarządcy lub właściciele budynków mieszkalnych przy bytomskiej ulicy mogą wystąpić do MZDiM o udostępnienie miejsc postojowych dla mieszkańców i przedsiębiorców, którzy na czas prac rewitalizacyjnych utracili możliwość parkowania pojazdów na terenie swoich posesji.

Miejsca parkingowe dla bytomian zamieszkałych przy Dworcowej zostaną bezpłatnie udostępnione na Centrum Handlowym Agora na czas prac prowadzonych na ulicy.

Jak uzyskać dostęp do darmowych miejsc parkingowych na czas remontu?

Aby uzyskać specjalną kartę do parkowania bezpłatnie na parkingu bytomskiego centrum handlowego to zarządcy lub właściciele budynków muszę złożyć odpowiedni wniosek o wydanie abonamentów na zastępcze miejsca parkingowe.

Co musi zostać dołączone do wniosku?

Do specjalnego dokumentu należy dołączyć oświadczenie, które zawiera listę mieszkańców razem z adresem budynku oraz numerami rejestracyjnymi samochodów, które do tej pory były parkowane na terenach przylegających do posesji przy ulicy Dworcowej. Dodatkowo trzeba do wniosku dołączyć kopie dokumentów poświadczających prawo do dysponowania daną nieruchomością. Abonamenty będą wydawane w ciągu 3 dni roboczy, od daty złożenia kompletnego wniosku.

Informacje

Więcej informacji na temat miejsc postojowych udziela Dział SPP Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przy ulicy Smolenia 35, pokój 218 lub pod numerem telefonu 32 396 97 50.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.