Bytomski szpital uruchamia ponownie oddział covidowy
AktualnościKoronawirus

Bytomski szpital uruchamia ponownie oddział covidowy

Od dziś w bytomskim szpitalu będzie działał ponownie oddział covidowy. Na pacjentów zakażonych koronawirusem czeka aż 35 łóżek szpitalnych.

Bytomski szpital, o którym jest mowa to Szpital Specjalistyczny nr 1 przy ulicy Stefana Żeromskiego 7. To właśnie tu na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii ponownie uruchomiono oddział covidowy. Szpital jest gotowy na przyjęcie pacjentów zakażonych wirusem SARS-Cov-2. Na oddziale przygotowano aż 35 łóżek szpitalnych.

Bytomski szpital uruchamia ponownie oddział covidowy

Przygotowania do uruchomienia ponownie oddziału covidowego w Szpitalu Specjalistyczny nr 1 na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii ruszył 27 października, po wydaniu decyzji wojewody śląskiego – Jarosława Wieczorka. Od 28 października wstrzymano wszystkie przyjęcia na ten oddział w bytomskim szpitalu. Na pacjentów zakażonych COVID-19 czeka 35 łóżek.

– Pacjentów, których mieliśmy na Oddziale, udało się w większości wyleczyć i wypisać do domu. Tylko jedna osoba została przeniesiona na inny oddział naszego szpitala – mówił dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

Oddział covidowy ponownie uruchomiono, ze względu na zwiększającą się ilością zakażeń koronawirusem w Polsce. Według najnowszych statystyk Ministerstwa Zdrowia 8 listopada, stwierdzono aż 7316 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem SARS-Cov-1. Samych 449 zakażeń stwierdzono w naszym województwie.

– Osoby zaszczepione nie będą trafiały do szpitali, nie będą chorowały ciężko. To będą bardzo pojedyncze przypadki. Ciężki przebieg będzie dotyczył głównie osób niezaszczepionych. Dlatego zachęcam do szczepień – podkreślał Jerzy Jaroszewicz.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.