Aktualności

Bytomska delegacja odwiedziła Ostrów Wielkopolski

Bytomska delegacja odwiedziła Ostrów Wielkopolski by wymienić się doświadczeniem dotyczącym rynku usług komunalnych w tych miastach.

Do Ostrowa Wielkopolskiego udała się delegacja z Bytomia, która składała się z prezydenta Bytomia – Mariusza Wołosza, jego zastępcy – Waldemara Gawrona oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego i spółek bytomskich. Wizyta w wielkopolskim mieście odbyła się w środę – 3 listopada.

Bytomska delegacja odwiedziła Ostrów Wielkopolski

Delegaci z Bytomia zwiedziła kilka obiektów na terenie wielkopolskiego miasta. Między innymi prezydent, wiceprezydent, przedstawiciele bytomskich spółek i Urzędu Miasta zobaczyli Elektrociepłownie Ostrowskiego Zakładu Ciepła, oczyszczalnie ścieków w Rąbczynie, centrum przesiadkowe oraz wielką Arenę Ostrów.

Rozmowy o rynku usług komunalnych

Bytomska delegacja spotkała się z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Beatą Klimek, zastępcą prezydenta – Mikołajem Kostką oraz przedstawicielami Centrum Rozwoju Komunalnego SA. Centrum Rozwoju Komunalnego jest pierwszą w Polsce grupą kapitałową, która skupia przedsiębiorstwa z działu komunalnego. Na zebraniu rozmawiano między innymi na temat transformacji struktury miejskiej, wyzwań związanych z modernizacją elektrociepłowni, oczyszczalni ścieków, dystrybucji i obrotu energią oraz przyszłości komunikacji miejskiej.

Bytomska delegacja odwiedziła Ostrów Wielkopolski

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.