oddział covidowy w bytomiu
AktualnościKoronawirus

Ruszył już trzeci oddział covidowy w szpitalu w Bytomiu

W szpitalu w Bytomiu ruszył już trzeci oddział covidowy. Nie tak dawno pisaliśmy o drugim, a tu decyzja zapadła już o trzeci oddziale w bytomskiej placówce szpitalnej.

Sytuacja w cały kraju jest nieciekawa, zakażenia koronawirusem rosną z dnia na dzień. Dlatego ruszył już trzeci oddział covidowy w szpitalu w Bytomiu. Oddział jest przygotowany na przyjęcie 20 pacjentów ciężej przechodzących zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Trzeci oddział covidowy w szpitalu w Bytomiu

Nowy i trzeci już oddział powstał w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Oddział jest przygotowany na przyjęcie 20 pacjentów ciężej przechodzących zakażenie SARS-CoV-2. Przy każdy łóżku jest dostęp do tlenu, ponieważ aktualnie wszyscy pacjenci mają silne duszności oraz wymagają leczenia tlenem. Zespół pracujący w nowym oddziale skomplementowano spośród personelu bytomskiego szpitala.

Jestem bardzo wdzięczny pracownikom: lekarzom, pielęgniarkom, i opiekunkom medycznym oraz paniom utrzymującym ogólną higienę szpitalną, że zgodzili się pracować na tak trudnym oddziale. Skompletowanie dobrego zespołu jest zawsze najtrudniejsze – nam się udało – mówił Władysław Perchaluk, dyrektor miejskiego szpitala – Dziękuję także władzom Bytomia, które nas bardzo wspierają.

Z Agencji Rezerw Materiałowych Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu otrzymał sprzęt, dzięki któremu możliwe było otwarcie oddziału. Mowa o 20 dozownikach tlenu wraz z nawilżaczami, pięć pomp infuzyjnych i kardiomonitor.

Tuż po wczorajszym otwarciu oddziału miejsca zaczęły się od razu zapełniać. Aktualnie w bytomskiej placówce szpitalnej są 83 łóżka na trzech oddziałach dla pacjentów z COVID-19 – w tym trzy łóżka respiratorowe. Wszystkie łóżka mają dostęp do aparatury umożliwiającej tlenoterapię.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.