punkty szczepień masowych
Koronawirus

Czy w Bytomiu powstaną punkty szczepień masowych?

Wkrótce do Polski dotrze więcej dawek szczepionek na koronawirusa. W związku z tym powstaną punkty szczepień masowych w całym kraju, a także w Bytomiu.

Powstaną punkty szczepień masowych w naszym mieście. Dzięki temu osoby zarejestrowane zaszczepią się w nowych punktach. Nadal możemy szczepić się w szpitalach węzłowych i punktach szczepień w poradniach.

– Od początku trwania pandemii w Polsce, to samorządy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Wspieramy służby medyczne i sanitarne, organizujemy działalność placówek opiekuńczych i oświatowych, reagujemy na prośby przedsiębiorców o pomoc. Jeśli jest coś, co możemy zrobić, aby usprawnić i przyspieszyć proces szczepień, to to zrobimy. W odpowiedzi na apel premiera, przystępujemy do tworzenia punktu szczepień masowych w Bytomiu – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Spotkanie w sprawie punktów masowych szczepień z władzami miasta

Wczoraj prezydent zorganizował spotkanie w sprawie organizacji punktu szczepień masowych w Bytomiu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb miejskich, komendant bytomskiej Straży Pożarnej, komendant bytomskiej Straży Miejskiej oraz dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

– Naszym zadaniem jest znalezienie lokalizacji, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Zależy nam na dobrym skomunikowaniu miejsca i spełnieniu wszystkich wymogów lokalowych i technicznych. W określonym harmonogramie punkt powinien zostać przygotowany w drugiej połowie kwietnia – mówił podczas spotkania prezydent Wołosz.

– Bierzemy pod uwagę kilka punktów, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jutro przekażemy wojewodzie propozycję lokalizacji, spełniającej wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Punkty szczepień masowych w Bytomiu

Punkty szczepień masowych powinny działać przy współpracy z obiektem, który prowadzi działalność leczniczą. Bytom przy tworzeniu punktu szczepień masowych współpracuje z Przychodnią Lekarską „Szombierki”. Szczepienia w punkcie będzie przeprowadzał specjalny zespół szczepiący. Skład takiego zespołu będzie się składał z osób z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy, osób kwalifikujących się do szczepień oraz osób z administracji.

W Bytomiu wciąż funkcjonuje 20 punktów szczepień w poradniach i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.