AktualnościSport

Remont bytomskiej pływalni zakończony. Basen jest jak nowy!

Następna inwestycja sportowa w naszym mieście została zakończona.

Mowa o przebudowanej wentylacji krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 54 w Miechowicach, a także zostały wyremontowane szatnie, łaźnie oraz korytarze. Projekt inwestycyjny był możliwy dzięki dofinansowaniu m.in. z Ministerstwa Sportu.

Prace remontowe były realizowane w segmencie A budynku Szkoły Podstawowej nr 54 w dzielnicy Bytomia – Miechowicach i obejmowały basen oraz szatnie, łaźnie i korytarze. Podczas robót wykonano nie tylko nową instalację wentylacji mechanicznej dla pomieszczenia basenu, ale także wymieniono sufit podwieszany kasetonowy. Odremontowane zostały też pomieszczenia szatni i łaźni.

Warto nadmienić, że inwestycji towarzyszyły prace remontowe w miejscach gdzie znajdują się szatnie i łaźnie. W nich wymienione zostały instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne, odtworzone zostały tynki, a ściany w części pokryto glazurą oraz pomalowano. Wykonano także posadzki z płytek gresowych i zabudowane zostały nowe urządzenia sanitarne: natryski, toalety, umywalki.

Cała inwestycja kosztowała blisko 860 tys. złotych. Nasze miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Sportowa Polska – edycja 2019 „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” w kwocie ponad 415 tys. złotych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości prawie 286 tys. złotych. Pozostała kwota pochodziła z budżetu miasta Bytom.

Źródło informacji, zdjęcia: tvs.pl | bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.