Aktualności

Bytomski ośrodek pomocy rodzinie szuka rodzin zastępczych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w naszym mieście szuka rodzin, u których dzieci znajdą dobrą opiekę, czekając na szczęśliwy dom.

Zawodowa rodzina zastępcza za opiekę nad dzieckiem otrzymuje między innymi: wynagrodzenie, wsparcie finansowe na każde dziecko oraz zwrot kosztów za czynsz.

W naszym mieście obecnie funkcjonuje 249 rodzin zastępczych, z czego 21 to zawodowe rodziny zastępcze. Opiekują się one 442 dziećmi z Bytomia.

W porównaniu do innych miast, mamy sporo rodzin zastępczych, w tym także zawodowych. Niestety nie brakuje też rodzin dysfunkcyjnych, które nie są w stanie zapewnić swoim pociechom nie tylko prawidłowych warunków bytowych, ale także zaspokoić ich potrzeb. Dlatego wciąż poszukujemy osób, które chciałbyby zostać rodzicami zastępczymi – mówiła Martyna Ciura, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Właśnie dlatego są poszukiwane rodziny odpowiedzialne, oddane, a przede wszystkim ciepłe i kochające, które zgodzą się pełnić rolę rodzin zastępczych. Bytomski ośrodek oferuje możliwość wynajmu nowego, większego mieszkania, uzyskania wynagrodzenia, płatnego urlopu, wsparcia finansowego na każde dziecko: 1052 zł i 500+, zwrotu kosztów za czynsz, media. Specjaliście ośrodka, w tym koordynator rodzinnej pieczy zastępczej wraz z psychologiem, będą także wspierać rodziny na każdym kroku.

Wcześniej kandydaci na rodziców zastępczych przejdą także specjalne, bezpłatne szkolenie – dodała Martyna Ciura.

Rodzina zastępcza ma charakter czasowy, jej zadaniem jest zapewnienie opieki oraz wychowanie na czas niemożności sprawowania pieczy przez rodziców biologicznych lub do momentu uregulowania sytuacji prawnej dziecka i zgłoszenia do adopcji.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby, które cechują się dużą dozą empatii, ale spełniają również wymogi formalne, między innymi potrafią zapewnić dzieciom odpowiednie warunki bytowe, mieszkaniowe i realizację indywidualnych potrzeb dziecka. Między innymi rozwoju emocjonalnego, fizycznego, społecznego, właściwej edukacji, rozwoju zainteresowań, wypoczynku i organizacji czasu wolnego.

Więcej informacji w Dziale Wsparcia Rodziny MOPR – telefon: 32 388 61 51, 32 388 61 58.

Źródło informacji, zdjęcie: bytom.pl | MOPR Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.